Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP’li Vekil Aytekin’den Büyükşehir Belediye Başkanına Tepki “Sen Kimsin De Bana Amerika Daveti Yapacaksın?”

CHP’li Vekil Aytekin’den Büyükşehir Belediye Başkanına Tepki “Sen Kimsin De Bana Amerika Daveti Yapacaksın?”
12 Ağustos 2022 - 14:24

CHP’li Vekil Aytekin’den Büyükşehir Belediye Başkanına Tepki “Sen Kimsin De Bana Amerika Daveti Yapacaksın?”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın kendisiyle ilgili yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi.

 

MECLİSTE AMERİKA ZİYARETİ GÜNDEM OLDU

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Amerika’ya yapılacak ziyarete ilişkin CHP’lilere neden davet gitmedi sorusuna “adam Balıkesir’de yapılan her şeye karşı, ne diye çağıracağım” diye konuşan Yücel Yılmaz’a cevap verdi. CHP Milletvekili Aytekin “bir şeyi de doğru anla Yücel Efendi, Balıkesir senin için sadece reklam yapabileceğin bir malzeme ”dedi.

 AYTEKİN  “YATACAK YERİNİZ YOK!”

Aytekin, “Reklamını yapamayacağın hiçbir alanda çivi dahi çakmadın, biz sana ihaleyi neden 21/b den yaptın diyoruz, sen bizi yatırıma karşı olmakla suçluyorsun. Açıklamamızda açıkça söylüyoruz ki bu yol bu şehrin ihtiyacıdır, bu konu ihale edilecekse şeffaf bir şekilde yapılmalıdır. Sen kalkıyorsun dağları taşları dolanıyorsun. Bir kez daha söylüyorum yatacak yeriniz yok” ifadelerini kullandı.

KONU YİNE BİZE GELDİ

CHP’li Aytekin’in açıklaması şöyle: Balıkesir Kuzeybatı Çevre yolu ihalesinin, açık ihale ile yapılması gerekirken kamu ihale kanunun 21/b maddesi uyarınca yapılması ister istemez soru işaretlerini de peşi sıra getirmiştir. Ortada ne salgın hastalık vardır ne de bir doğal afet. Dolayısıyla bu maddeye sığınarak ihaleye çıkılması doğru değildir dedik. AKP’li Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, meclis toplantısında kendisine yönelik eleştiriyi evirdi çevirdi yine bize getirdi.

“SEN KİMSİN DE BANA AMERİKA DAVETİ YAPACAKSIN?”

“Amerika’ya bir gezi yapılacak, geziye giden herkes AKP yöneticisi. Ziyaretin bir başına bir sonuna basın açıklaması koymuşlar, kalan süre içinde de yiyecekler içecekler masraflarını da Balıkesir halkı ödeyecek. Balıkesir halkı, AKP’lileri Amerika’da besleyecek. Ama kalkmış, sözde şehremini olması gereken belediye başkanı konuyu bize getirmiş. İhale kanunu 21/b maddesi ile yapılmaması gereken ihaleyi eleştirdik diye güya yatırım düşmanıymışız gibi lanse etmiş. Bu adamı ne diye çağıracağım demiş. Ya sen kimsin de bana Amerika daveti yapacaksın? Siz Amerika’ya gidiş yolunu da orada ziyaret edilecekleri de diz kırıp oturduğun maklube sofralarından iyi bilirsiniz. “

“HABİTAT KİM SEN KİM?”

“Balıkesir senin için sadece reklamını yaptığın sürece var olan bir kent. Reklamını yapamadığın, göz boyayamadığın hiçbir yer senin için yok. Sahilde yol düzenlemesi yaparsın, adı sanı bilinmeyen derneklere teşekkür pankartı astırırsın.  Körfezi kanalizasyonsuz bırakır, konuyu gündeme getiren vatandaşları personeline tehdit ettirirsin. Arıtmayı yapmazsın topu CHP’li belediyelere atarsın. Zeytinli’ye güya akıllı kavşak yaparsın, sürücüleri ölümün eşiğine getirirsin.”

FATURAYI YEREL YÖNETİME KESİYORSUN

“ Moloz dökümü yasak olmasına rağmen kamyon kamyon moloz döktürürsün. Erdek’te faturayı yerel yönetime kesersin. Bandırma’da Çamlık’ı peşkeş çekersin, Bandırmalılarla kavga edersin, sonra kapı kapı gezip hatanı düzeltmeye yer ararsın. Havran’da çiftçiye kendi barajının suyunu vermezsin. Sen bu kadarsın, fazlası değilsin. Anca boş boş gülersin.” HABER: SERAP ACAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.