Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP’nin Ekonomi Vizyon Belgesi açıklandı

CHP’nin Ekonomi Vizyon Belgesi açıklandı
03 Aralık 2022 - 22:56

CHP’nin Ekonomi Vizyon Belgesi açıklandı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ekonomi vizyon belgesini açıklandı. Kılıçdaroğlu ‘İkinci Yüzyıla Çağrı’ toplantısında konuştu. CHP Lideri, ilk etapta 3,5 milyon kişiyi istihdam edeceklerini söyledi. Kişi başı geliri 20 bin doların üzerine çıkaracaklarını belirtti. Kılıçdaroğlu, ilk üç yılda 100 milyar dolarlık yatırım getireceklerini kaydetti.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vizyon belgesinin açıklandığı ‘İkinci Yüzyıla Çağrı’ tanıtım toplantısında konuştu.

 

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bugün verdiğimiz kavga, Türkiye’nin yarın nasıl bir ülke olacağının kavgası, nasıl bir ülke hayal ettiğimizin davası. Bugün bu sahneden size ana muhalefet partisinin genel başkanı olarak değil, kuracağımız sistemin, büyük güç birliğinin bir parçası olarak sesleniyorum. Bu siyaset üstü güç birliği sizlerle birlikte çalışınca tamamlanacak.

6’lı masanın en büyük motivasyonu ‘ideolojik farklılıklar teferruattır’ dememiz. Türkiye için kenetlendik, halkımızın haysiyetli yaşamı için kenetlendik. Biz 6 lider olarak birlikte yürümeye devam edeceğiz. Gerçek bir demokrasiyi inşa edeceğiz. Bu zaferi iyi, cesur ve yürekli insanlar kazanacak. Dünyanın her yerinden işinde en iyi uzmanlar ve siyaset üstü vatanseverlerimizle bunun için buluştum. 6’lı masayı oluşturan partilerimizin çok iyi kadroları var.

 

“İlk Üç Yılda 100 Milyar Dolar Yatırım Getireceğiz”

İktidarımızın ilk 6 ayında milletimizin ferahlaması için hızlı çözümlerimiz hazır. İlk adım halkımıza nefes aldırmak, sonra kalıcı refah sağlayacağız. İlk adım halkımıza nefes aldırmak, sonra halkımıza nefes aldırmak. Toplamda 5 trilyon 461 milyar dolarlık fon yönetenlerle toplantılar yaptım. İktidarın ilk üç yılında en az 100 milyar dolarlık doğrudan yatırım getireceğiz. Türkiye büyük kaynaklara ve büyük potansiyele sahip bir ülke. Halkımız hiçbir şeyden pay alamıyor. Kirli sermayenin çaldığı 418 milyar dolar tahsil edilecek.

 

“Kişi Başı Geliri 20 Bin Doların Üzerine Çıkaracağız”

Halkımızı kalıcı zenginliğe ulaştıracak projeleri beş kolona ayırdık. Birinci kolon, endüstriyel dönüşümü gerçekleştirme. 50 ili kapsayan 8 bölgede özel ekonomi bölgeleri oluşturacağız. İkinci kolon, işgücü dönüşümü. Eğitimde fırsat eşitliğine ve nitelikli işgücüne ihtiyaç var. Üçüncü kolon, enerji. Enerjide bağımsızlığı sağlamak önceliğimiz olacak. Dördüncü kolon, gıda bolluğu bereketi. Aç evlatlarla endüstriyel devrimi gerçekleştiremeyiz. Hiçbir çocuğumuz yatağa aç girmeyecek. Beşinci kolon, hızlı istihdam artışı. İlk etapta 3,5 milyon kişi istihdam edilecek. Kişi başı geliri 20 bin doların üzerine çıkaracağız.

 

Semra AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.