Balıkesir Merhaba Gazetesi

ÇİÇEK BAHÇESİNE GİRER GİBİ BİGADİÇ

ÇİÇEK BAHÇESİNE GİRER GİBİ BİGADİÇ
11 Şubat 2015 - 0:25

Genel

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu,  Bigadiç Belediyesinin altyapısını hazırlayarak yeni konut imkânlarının yaratılacağı projelerin hazırlandığını ve tamamlandığını söyledi.

Uzun zaman önce yapılan bu tip çalışmaların başarılı bir şekilde yürütüldüğünü belirten Başkan Avcu, “Sosyal konutların yapımında Bigadiç’in işçisi, esnafı, mühendisi kazanacak” dedi.
MARKALAŞMA ADIMLARI
Turizm teşvik bölgesi olan yerlerin değerlendirilerek turizme ve vatandaşa kazandırılması gerektiğini belirten Başkan Avcu, kaplıca sularının ve doğanın önemine vurgu yaparak “Ulus dağı ve Hacı Kerim yaylasında kamp turizmi ile  yürüyüş yapılabilecek proje geliştireceğiz” dedi.

PROJELERİMİZ VAR
Turizm teşvik bölgesi olan yerlerin değerlendirilerek turizme ve vatandaşa kazandırılması gerektiğini belirten Başkan Avcu, kaplıca sularının ve doğanın önemine vurgu yaptı. Başkan Avcu, ‘Hisarköy ile ilgili şifalı suyumuzun ve tarihinin öne çıkması için yapacağımız çalışmalar olacak.48 yataklı yer 120 yataklı olacak şekilde ayarlanarak köy içindeki tarihi hamamlar değerlendirilecek. Ulus dağı, hacı Kerim yaylasında kamp turizmi, yürüyüş vb. yapılabilecek proje geliştireceğiz. İnşallah bunun ortaklarından biride BAÜ olacak. Turizm teşvik bölgesi bu alanlar resimlerini çekiyor görüntülerini alıyoruz. 98 derecede içinde selenyumu bile bulunan ender suları içinde barındıran yerler. GMKA projemizi sunacağız. Buralar için ciddi yatırımlar düşünüyoruz.’ dedi.
BİGADİÇ ÇİÇEKLERLE KARŞILAYACAK
Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ‘ değişen ve gelişen Bigadiç için seçim öncesi verilen sözleri tuttuk. Sırada daha güzel ve sürpriz hizmetler var’ şeklinde konuştu. Bize durmak yok diyen Başkan Avcu, yol boyunca dikilen oya ağaçları ile çiçekler içinde dışarıdan gelenleri Bigadiç kabul edecek diyerek; fidanlar, ileriki yıllarda büyüdükçe yol güzergâhında çiçek bahçesini andıran görüntüler yaratacak’ dedi. 5 Bin çınar ağacı ve 3bin 500 oya ağacı nın dikildiğini belirtti.
SOSYAL KONUTLAR GELİYOR
Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, ilçede yapılmasını düşündüğü hizmetler arasında sosyal konutlarında önem taşıdığını belirtti ve yıllar önce yapılan uygulamalarla örneklerini gördük Bu örneği daha genişleterek uygulayacağız’ dedi. Başkan Avcu şöyle konuştu: Sosyal konut yapacağız. Mühendisliğini altyapısını Belediye olarak biz üstleneceğiz. Bu konutlar sosyal konut olacak ve 200metreyi geçmeyecek. Yol, kanalizasyonu her türlü altyapı işini biz yapacağız. Arsalar bizim. Bigadiç halkımıza vereceğimiz hizmetin doğrultusunda ustası da, inşaat malzemeleri de, Mühendis te Bigadiç’ten olsun Bigadiç’ten kullanılsın istiyorum. Biz daha önceleri bu tip çalışmaları Kayırlar, Işıklar, Çömlekçi yeni mahalle, Mecidiye de yaptık. Altyapısını yaptık ve vatandaşa verdik. Şimdi bunu Belediye kontrolünde daha geniş uygulayacağız.580 bin metrekare alana yapılacak olan sosyal konutlar için talepler henüz ilana çıkmamamıza rağmen ciddi sayıda.

HAYVAN PAZARINDA BÜYÜK İLERLEME
Türkiye’deki hayvan alım satımcıları gelsin Bigadiç’te buluşsun diyen Başkan Avcu, Bigadiç’in Türkiye sıralamasında önlerde olduğunu belirterek ilçenin ruhsatlı bölgesel bir hayvan pazarına sahip olduğunu söyledi. Başkan Avcu şöyle devam etti: Yeni bir mezbaha yapımı için eski bölümleri yıktık ilave inşaat yaparak Nisan’ın 6 sında hizmete açacağız. Etibank ile yapılan onaylanmış projeler var. Yıkama öğütme kalsilasyon, doğalgaz ve doğalgazdan elektrik üreten güç santrali var. Bigadiç’e Doğalgazı da getireceğiz. Duble yol bitirdik. Orta yola oya ağaçları diktik. Hastane önündeki yol yapımının istimlakıda Belediyeye ait olmak üzere çalışmasının bitirildiğini söyleyen Başkan Avcu, 750 metre 28 metre genişliğinde 2,5 metre dolgu yapıldığını ve bulvar açıldığını belirtti. İtfaiyenin olduğu bölgenin olduğu yerde çocuk oyun parklarımızı yaptık. Bigadiç Etibank arası İskele yol yapımı var sırada istimlakları yapılıyor.
**129 bin liraya takas yoluyla Karayollarından aldığımız Opet yanındaki alana Yeni bir Adliye binası yapacağız.
**Kültür Sarayı ile ilgili olarak adım attık. Balıkesir’den giden yatırım teklifleri arasında 3’ncü sırada. Bigadiç’in bir kültür merkezi olacak inşaatına başlanacak.
**72 mezarlığın tamamı bakımdan geçiriliyor.20 tanesi bitti. Yıllardır içine girilmemiş çaltı oluşmuş bunlar temizleniyor. Orman gibi bir görüntü vardı.

SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.