Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Çiftlikteki Hırsız’ sahnelendi

‘Çiftlikteki Hırsız’ sahnelendi
31 Mart 2015 - 0:02

Genel

Balıkesir Sanat Merkezi, haftasonu Bandırma Çekirdek Tiyatro ekibine ev sahipliği yaptı.

Bandırma Çekirdek Tiyatro ekibi, Mustafa Ahmet Yuvanç’ın yazıp Fuat Kurumahmut’un yönettiği ‘Çiftlikteki Hırsız’ isimli çocuk oyununu çocuklar için sahneledi. Oyun bir tilki ve bir maymunun karınlarını doyurmak için gizlice bir çiftliğe girmeleriyle birlikte, tilkinin kuzları, maymunun ise muzları yemek istemesiyle başlayan maceraları anlatıyor.

Çiftliğin çoban köpeği Sarkık Kulak’a yakalanan tilki ve maymunun, Sarkık’ın saflığından ve iyi niyetinden yararlanmak istemeleriyle devam eden oyunda, Sarkık kulak onların göç eden kuşlar olduklarına ve karınlarının çok aç olduklarına inanarak yiyecek bir şeyler aramaya başlamasıyla devam eder. Çiftliğin sahibi Tonton Nine tilki ve maymunu görüp aslında pek güvenmez. Çocukların da yardımıyla hırsızlık yapmaya çalışan ve yalan söyleyen tilki ve maymun hatalarını anlarlar. Bir daha hırsızlık yapmayacaklarına ve yalan söylemeyeceklerine söz verirler. Tonton nine, sarkık kulakla birlikte onların da çiftlikte kalmalarını ister.

Çocukların sahnedeki oyunculara eşlik etmesiyle sahnelenen oyunda, minikler keyifli bir haftasonu geçirirken, hırsızlığın kötülüğünü de keyifli bir şekilde öğrendiler. Balıkesir Sanat Merkezi yetkilileri ise her cumartesi kapılarını çocuklar için açtıklarını belirterek, her zaman Balıkesirli izleyicilerle buluşmaktan keyif duyduklarını dile getirdiler. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.