Balıkesir Merhaba Gazetesi

Cihan Pehlivan’ını andılar

Cihan Pehlivan’ını andılar
14 Nisan 2015 - 0:06

Genel

Kurtdereli Mehmet Pehlivan, ölümünün 77. yılında dualarla anıldı.

 

Karesi Belediyesi, Pehlivanı Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ı ölümünün 77.yılında düzenlediği etkinlikler ile andı. Etkinlikler şehir merkezinde bulunan Kurtdereli Mehmet Pehlivan anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın mezarında devam eden törenlerde Cihan Pehlivanı mezarı başında dualarla anıldı. Ardından Cihan Pehlivan’ın memleketi Kurtdere Mahallesi’nde devam eden anma etkinliklerinde, Kurtdere Mahallesi’nde bulunan anıta çelenk sunuldu.

MEHMET PEHLİVAN’I DÜNYAYA TANITACAĞIZ

Anıttaki törende konuşma yapan Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Sağay, “Ardından Biz yola çıkarken her yerde dedik ki Kurtdere Güreşleri’ne önem vereceğiz, Kurtdere’yi tüm dünyaya tanıtacağız” dedi. Sağay, “Yeni seçilmemize rağmen muhteşem bir güreşe ev sahipliği yaptık. Önümüzdeki sene daha da iyi olacağımıza inanıyorum” diyerek, Kurtdere ve Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ı 5 yıl sonra dünyaya tanıtacakları sözünü verdi.

Etkinliğin sonunda Kurtdereli Mehmet Pehlivan için mevlit okutuldu.

Anma törenlerine Ak Parti Karesi İlçe Başkanı Kemal Aydemir, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü İlhan Arslan ve meclis üyeleri katıldı. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.