Balıkesir Merhaba Gazetesi

CİHAT ŞİMŞEK VE EKİBİ GÜVEN TAZELEDİ

CİHAT ŞİMŞEK VE EKİBİ GÜVEN TAZELEDİ
06 Mart 2015 - 0:05

Genel

Balıkesir Karesi ve Altıeylül ilçeleri Kırmızı Et Üreticileri Birliği 2014 yılı olağan genel kurulu dün Balıkesir Şoförler Odası Salonu’nda yapıldı.

Birliğin çalışmaları hakkında bilgilendirmeler yapan Başkan Cihat Şimşek alınan başarılı sonuçlar ve desteklemeler konusuna da değinerek ‘Daha yapılacak çok iş var durmak yok’ dedi. Birlik üyelerinin değerli olduğunu ve onlar için yapılacak ve yapılması düşünülen çalışmaları anlattı.

BİN 175 ÜYEMİZ VAR

Birliğin gelişmesi için Ankara ile temas halinde olduklarını belirten Birlik Başkanı Cihat Şimşek, desteklemeler konusundaki çalışmalardan bahsetti. Başarılı çalışmaların devamının geleceğini belirtti. İki listeyle gidilen kongrenin galibi Mevcut Başkan Şimşek ve ekibi oldu. Kırmızı Et Üreticileri Birlik Başkanı Cihat Şimşek, “2011 yılında 40 kurucu üye ile kurduğumuz birliğimiz bugün Bin175 üyeye ulaştı. Birliğimizin gelişmesi için Ankara ile sıkı temas içinde olup, destekleme konusunda başarılı olduk. İthalat konusunda başarılı olduk, besi danası talep edenlere 5 ila 25 besi danası temin ediyoruz. İki ay içinde hayvanlarını teslim etmek için çalışıyoruz” dedi.

BİRLİK ÜYELERİ CİHAT ŞİMŞEK İLE DEVAM DEDİ

Kongrede yapılan konuşmalar sonrasında faaliyet raporu okundu. Ardından üye aidatlarının oylanmasına geçildi. Giriş ve yıllık aidatın 150 TL olması oy birliği ile kabul edildi. Kırmızı Et Birliği seçimlerinde aday olan Cafer Balcı, salonda bulunan üyelere hitaben yaptığı konuşmada, “Sizlere, hepinize ulaşamadım. Birliğimizin daha güzel işlere imza atması için aday oldum. Sizin sorunlarınızı biliyorum. Zira aynı sorunları ben de yaşıyorum. Beni seçtiğiniz takdirde birliğimizi daha iyi yönetip, besiciliğin Balıkesir’de çok iyi yerlere getirilmesi için gayret göstereceğimi söylüyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan seçimlerin ardından mevcut Başkan Cihat Şimşek ve listesi şöyle oluştu: Cihat Şimşek-Başkan, Erdoğan Atalay, Zafer Çakan, Mehmet Erdemir, İsmail Börekçi. Liste 419 oy alarak seçimlerde güven tazelemiş oldular. Cafer Balcı ise çıkardığı listeyle 319 oy alarak seçimi kaybeden taraf oldu.

AHMET İMREN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.