Balıkesir Merhaba Gazetesi

Çizgi

Çizgi
Prof. Dr. İbrahim Aydın( ibrahimaydin@gazetemerhaba.com )
17 Temmuz 2021 - 8:09

Çizgi

            Malum 15 Temmuz hain işgal ve darbe girişiminin 5. yıl dönümü. Sosyal medyaya bakıyorum daa maşaallah herkes demokrasi aşığı ve birer kahraman!!! Acaba darbe gecesi bu kahramanlar neredeydiler? Evlerine, bodrumlarına sindiler mi, yoksa bankamatiklere mi koştular, ya da marketlerden makarna mı istiflediler?

O kadar çok garip durum ve insanlarla karşı kaşıyayız ki şok oluyor insan. Alenen yalan söylüyor, algı yapıyorlar. Üstelik hiç de utanmıyorlar!!. Günümüzde maalesef algı, kendini pazarlama, bir iki kallevi söz, slogan; samimiyeti, gerçeği, prensibi, çizgiyi örtüyor.

Milli görüş iktidara gelsin ülke vatandaşlığından çıkarım diyenleri, okul müdürlüğü kesmedi!!. Neredeyse milli eğitim müdürü olacaktı!!.

Sırf başı kapalı diye bitirdiği yüksek lisans tezini yok sayanlar adalet timsali, demokrat oldular. Akademik dünya bilir yüksek lisans veya doktora bitiren öğrenciler genelde jürideki hocaları yemeğe götürür. Öğrenci hocası tarafından dışarıdaki bir restoranda başörtülü olduğu gerekçesi ile kendi verdiği yemeğe alınmama ile tehdit edilir!!. Bu hoca da şuan demokratlığı oynuyor.

Başörtüsü zulmü yapanlar, camiye gidenleri, namaz kılanları, eşi, annesi başörtülü, babası hacı, sakallı diye fişleyen, hatta fişleme komisyon başkanları da günümüzde çok önemli kademelerde, hatta siyasette daha da önemli makamlara talip oldular, ileride yine olacaklar.

Algı, mağduriyet edebiyatı yapanlara da çok rastladım. Her cümlesine ben 28 Şubat mağduruyum diyerek başalayan bir kişininin yaşına baktığımızda o süreçte daha ilkokul öğrencisi olduğu ortaya çıktı.

Çizgi mi? Hangi çizgi? Bir yılda bilmem kaç siyasi parti değiştirenler, menfaati bitince istifa edip ağız değiştirenler, bu davaya ihanet edersem yüzüme tükürün diyenler, seçimden seçime camiyi hatırlayanlar… Offf offf. Hangi birini örnek verelim.

Bir de bizim gibi üniversitede hoca olabilmek için 7 defa 5 farklı yerde sınava girenler, oda arkadaşları tarafından 33 yaşında profösör olursun deyip 48 yaşında olabilenler var. Çok şükür geç de olsa, olduk. Olamayanlar da var.

Ancaak, olanlar, olamayanlar, taklacılar, numaracılar size söylüyorum; ölüm varrr ölümmm. Hani şu 6 metre kefenle, 2 metre toprağa girme meselesi!!!

Gerçek terazi, şaşmaz adalet, sonsuz cennet veya cehennem var… Ha ben inanmıyorum diyorsanız o zaman da toprak olacaksınız. Takla atarak fazla yormayın kendinizi yani!!!

Çizgi mi? Dosdoğru olmak, inancına göre yaşamak var ya!! Hah işte o gerçek ÇİZGİ…

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.