Balıkesir Merhaba Gazetesi

Çizmeleriyle geldi

Çizmeleriyle geldi
10 Mart 2015 - 0:03

Genel

CHP’li kadın milletvekili aday adayları, Dünya Kadınlar Günü’nde partililere kendilerini anlattı. Değişik mesleklerden kadınlar sunumlar yaptı. Adaylardan; çizmeleri ve işçi tulumu ile kürsüye  çıkan Gönenli çiftçi Berrin Türegün’ün sunumu dikkat çekti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir kadın milletvekili aday adaylarını Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlediği bir toplantı ile tanıttı. Değişik mesleklerden kadın aday adayları, birbirinden ilginç sunumları ile partilere seslendi. Toplantının en ilginç simalarından biri ise Gönen’den katılan Berrin Türegün oldu. Çiftçilik ve hayvancılık uğraşan Türegün, çizmeleri ve işçi tulumu ile çıktığı kürsüde bu ilginç haliyle emeği temsil ettiğini vurguladı. Konuşmasına çizmelerini ve tulumunu çıkartarak devam eden Türegün “Şimdi biraz entelektüel bir kadına benzedim galiba” diyerek yaptığı heyecanlı konuşma ile partilileri de heyecanlandırmayı başardı.

CHP Karesi ilçe Başkanı Tuncay Irmak ve Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özkan, Balıkesir Sanat Merkezi’nde yapılan tanıtım öncesinde ki konuşmalarında iktidarın izlediği politikalar ile kadınların sorunlarının daha da ağırlaştığını, kadınlara yönelik şiddetin felaket ve vahşet boyutuna geldiğini, laik anlayıştan uzaklaşılmasının kadıların sorunlarının artmasında etkin olduğunu belirtti. Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özkan, kadın haklarını savunmak için kadın olmanın yetmediğini, Tansu Çiller ve Tülay Babuşcu isimlerini örnek vererek vurguladı ve aday adayı kadınların kadın sorunları için nasıl projeleri olduğunun, partililerin, seçmenlerin kararlarında belirleyici olacağına işaret etti. Özkan, “Atatürk Devrimleri yol haritamız” dedi.

CHP’nin kadın adayları Berrin Türegün (Çiftçi), Gülenay Aşık (Kimya M.), Ayfer Korkmaz Güneş (Bankacı), Neşe Zengin İğdır (Hekim ve Kamu Yönetimi uzmanı), Elif Günaydın Kaynak (Ekonomist), Filiz Karayelli (Ekonomist), Aygöen Demirkaya (Hukukçu), Nedret Akova (Hukukçu-Milletvekili) beşer dakikalık konuşmaları ile partililerden 29 Mart tarihinde yapılacak ön seçimde desteklerini istediler. CEMİL YURTMAN

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.