Balıkesir Son Dakika HaberleriGündem

Çocuk İstismarına Karşı 156 Şüpheli Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Balıkesir'in de yer aldığı 77 İlde "SİBERGÖZ-37" operasyonları kapsamında 156 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Operasyonlar, çevrimiçi çocuk müstehcenliği ve tacizi ile mücadele kapsamında yürütüldü.

Çocuk İstismarına Karşı 156 Şüpheli Yakalandı

“Sanal devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında”

Bakan Yerlikaya, operasyonlar hakkında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, çocukların korunmasının en öncelikli konularından biri olduğunu vurguladı. “Kara Vatan’da olduğu gibi Siber Vatan’da da sanal devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında” diyen Bakan Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda, İl Emniyet Müdürlükleri Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda şüphelilerin çocuklara ait cinsel içerikli fotoğrafları ve videoları bilgisayar ortamında indirdiklerinin tespit edildiğini belirtti.

Operasyon Eş Zamanlı Olarak Gerçekleştirildi

Operasyonlar kapsamında çok sayıda dijital materyale el konulduğu bildirilirken, Bakan Yerlikaya, operasyonlarda görev alan polisleri tebrik ederek, “Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.” ifadelerini kullandı. Operasyonlar, Adana’dan Zonguldak’a kadar Türkiye’nin 77 ilinde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Şüphelilerin çocukları hedef alan bu tür suçları işlediklerine dair deliller, uluslararası kuruluşlarla yapılan işbirliği neticesinde ortaya çıkarıldı.

Haber: Bülten

Üzerinde 920 Gram Madde İle Yakalandı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu