Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Çocuk Köyü’ projesi için 6 milyon TL

‘Çocuk Köyü’ projesi için 6 milyon TL
17 Mart 2015 - 0:02

Genel

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı toplantısını Meclis Başkan Vekili Ekrem Pehlivan başkanlığında gerçekleştirdi.
Toplantıda, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un seçim öncesinde verdiği mega projeler sözü arasında yer alan Çay Deresi Projesi’ni daha kapsamlı hale getirecek yeni bir proje dahil edildi.Belediye Meclisi’ne önerge sunularak Çay Deresi projesine dahil edilecek ‘Çocuk Köyü’ projesi için meclisten 6 milyon TL’lik ek bütçe talep edildi. ‘Çocuk Köyü’ projesiyle çocukların eğitimi ve boş zamanlarını geçireceği komplike bir tesisin Balıkesir’e kazandırılması planlanırken, projenın yapımının Fırıntaş A.Ş tarafından gerçekleştirileceği belirtildi.
Başkan Uğur’un İstanbul’daki Halk Ekmek fabrikasında yaptığı teknik gezi sonrası vatandaşa kaliteli ve ucuz unlu mamuller sunacak Halk Ekmek Üretim Tesisi projesi için Mart Ayı toplantısında Belediye Meclisi’nden 6 milyon TL bütçe talep edildi. Mart ayı toplantısında Balıkesir’in öncelikli ihtiyaçları arasında yer alan Sebze-Meyve Halinin Kesirven Mahallesi’ne yapılması için karar alındı. Ayrıca Balıkesir’deki tüm parkomatlar meclis kararıyla Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan Balpark A.Ş’ye devredildi.  HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.