Balıkesir Merhaba Gazetesi

Çocuk Köyünün temeli atıldı

Çocuk Köyünün temeli atıldı
28 Mayıs 2015 - 9:29

Genel

Çay Deresi Projesi kapsamında yapılacak olan Çocuk Köyü’nün dün törenle temeli atıldı. 130 mahalle muhtarlığı için alınan 130 arazöz de muhtarlara teslim edildi.

Çay Mahallesi Projesi kapsamında yapılacak Çocuk Köyü’nün temeli dün törenle atıldı. Başkan Uğur, tören konuşmasında Balıkesir’de yatırımların art arda yapıldığını, bunun da Balıkesir’in Büyükşehir statüsüne kavuşması sayesinde gerçekleştiğini belirtti.

Törende ayrıca 130 mahalleye dağıtılacak olan yangına müdahale ve sulamada kullanılabilecek130 arazözün bir kısmı törenle mahalle muhtarlarına teslim edildi. Uğur, böylece 400 mahallenin arazöze kavuşmuş olacağını bildirdi.

Törene; Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Vali Mustafa Yaman, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, milletvekili adayları Sema Kırcı, Mahmut Poyrazlı, mahalle muhtarları, partililer katıldı.

YAZ KIŞ ÇALIŞACAK

Başkan Uğur, törende Çocuk Köyü’nün içinde trambolin parkı, çeşitli oyun alanları olacağını, kapalı alanlarının yazın serin kışın sıcak olacağını, çocukların rahatça vakit geçireceğini, aynı anda 500 kişinin yararlanabileceğini belirtti.

Başkan Uğur, Çay Deresi Projesi kapsamında Çamlık’ta ki proje kapsamında bir Bilim Parkı da olacağını, Çocuk Parkı mevkisinden Çamlık’a teleferikle gidileceğini yineleyerek, Çay Deresi ve Çamlık Projesi’nin 80 milyon liraya mal olacağını bildirdi.

Başkan Uğur, Altıeylül ve Karesi belediyelerin sivrisinek ve sinekle mücadelesinin de başlatıldığını belirterek, “İki belediye el ele verdi çalışıyor. Bu yaz sineksiz bir yaz olacak” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, törenin 27 Mayıs İhtilali’nin yıldönümünde yapılması dolayısı ile bu olaya da değinerek, “7 Haziran’dan sonra darbe zihniyeti tamamen toprağa gömülecek” diye konuştu. CEMİL YURTMAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.