Balıkesir Merhaba Gazetesi

Çocuklar başkan değil VEKİL oldu

Çocuklar başkan değil VEKİL oldu
23 Nisan 2015 - 0:03

Genel

Çiğdem Batubey Ortaokulu öğrencileri, Büyükşehir Belediyesini yönetti. Başkan A.Edip Uğur, şehir dışında olduğu için çocuklar da vekilinin koltuğuna oturunca Başkan değil Vekil oldular.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95.yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Çiğdem Batubey Ortaokulu öğrencileri Ali Emir Türkmen ve Hümeyra Gökmen, Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına oturdu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un şehir dışında olması sebebiyle çocuklar da Başkan Vekili koltuğuna oturmuş oldu.

Başkan Vekilliği görevini yürüten Ekrem Pehlivan, öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Atatürk’ün 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açtığını ve bugünü çocuklara armağan ettiğini belirten Başkan Vekili Pehlivan, “Atatürk, bundan 95 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışını yaptı. Bugünü de çocuklara armağan eden ilk devlet başkanı oldu. Bu kapsamda çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz” dedi.

Çocukların Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ekrem Pehlivan’ı makamında ziyareti sırasında Genel Sekreter Osman Yenidoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Ahmet Cengiz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık ve Çiğdem Batubey Ortaokulu Müdürü Ersin Sever’in yer aldı.

Genel Sekreter Osman Yenidoğan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin çocukları yönelik “Çocuk Köyü” projesi hakkında bilgi verdi. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.