Balıkesir Merhaba Gazetesi

Çocuklar Kızılay’ı öğreniyor

Çocuklar Kızılay’ı öğreniyor
07 Kasım 2014 - 0:01

Genel

Balıkesir Türk Kızılay’ı yetkilileri, okullarda çizgi filmler ve hediyelerle çocuklara Kızılay’ı tanıtıyor. Çocuklara paylaşmanın değeri anlatılıyor. Türk Kızılayı Balıkesir Şubesi, okulları ziyaret ederek öğrencilere çizgi filmlerle, Kızılay’ı tanıtıyor. Dün İpek Yuvam Anaokulu ve Ece Amca İlkokulu’nu ziyaret eden Türk Kızılay’ı yetkilileri öğrencilere Kızılay’ı ve faaliyetlerini anlattılar.

Türk Kızılay’ı Balıkesir şube Müdürü Süleyman Kara, öğrencilere Kızılay’la ilgili bilgiler verdi. Kara, “Kızılay haftası nedeniyle sizlere Kızılay’ı tanıtmak için geldik. Kızılay depremde, yangında, afette ihtiyaç sahiplerinin yanında olur, yardım eder. Kızılay gönüllülerden oluşur.Kızılay paylaşmaktır. Zor durumdaki insanlara yardım eder, ihtiyacı olanlara ulaştırır. Kan bağışı da çok önemlidir. Her zaman kana ihtiyacımız olabilir, büyüklerimize hatırlatmalıyız düzenli kan bağışında bulunmalarını. Türk Kızılay’ı ayrım yapmadan bütün vatandaşların yanındadır” dedi. Konuşmanın ardından Kızılay’ı anlatan bir çizgi film izleyen öğrencilere Kızılay’ı anlatan broşürler, yap-bozlar ve kumbaralar hediye edildi. HABER: HAYATİ KARAKURT

KARDELEN5LERDEN KIZILAYA ZİYARET

Kardelen kreş ve Anaokulu Kızılay Haftası nedeni ile Balıkesir Kızılay Kan Merkezini  5 ve 6 yaş grubu ile Öğretmenleri Kibariye Kaymak ve Esin Baydar eşliğinde ziyaret ettiler.

Kardelen kreş ve Anaokulunun Minikleri Kızılay da çalışan Hemşire ablalarının Kızılay Haftalarını kutladılar ve kendilerine yanlarında getirdikleri Çiçekleri hediye ettiler.

Kızılay çalışanları da Kardelen kreş ve Anaokulu öğrencilerine Kan vermenin önemini anlatarak öğrencilere Hediyeler verdiler. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.