Balıkesir Merhaba Gazetesi

ÇOCUKLAR PANTOMİMLE EĞLENEREK ÖĞRENDİLER

ÇOCUKLAR PANTOMİMLE EĞLENEREK ÖĞRENDİLER
05 Ekim 2015 - 9:23

Genel

Sevgili çocuklar bugün ÇOCUKÇA sayfamızda pantomim ile ilgili arkadaşlarımızdan bilgi aldık. Balıkesir Sanat Merkezi Ekim ayı içerisinde sahnelenen Pantomim sanatçısı İlker Kılıçer’in oynamış olduğu “Zarfsız Kuşlar” pantomim oyununda çocuklar sessiz bir şekilde oynanan oyunu seyrederken hem oyuna dahil oldular hem de pantomim’ i öğrendiler. Kimi zaman sahneye çıkarak kuşları avcıların elinden kurtaran, kimi zaman bir bebeği yaşama tekrar döndüren çocuklar haftasonu Balıkesir Sanat Merkezinde güzel bir vakit geçirdiler. Çocuklar oyunun bitmesinin ardından Pantomim Sanatçısı İlker Kılıçer’den hep birlikte pantomimi öğrendiler.

Alperen: Pantomim oyunu çok güzeldi, ilk girdiğimde biraz garipsemiştim ama sonra çok beğendim. Oyunda sadece müzik vardı ve sessiz oynanıyordu zamanla neler yaptığını öğrenmeye başladım ve keyif aldım.

Nehir: Oyun çok güzeldi, ben annemle birlikte buraya geldim annemle beraber seyrettim. Pantomimi çok sevdim.

Gökhan: Pantomimi duymuştum ama pek seyretmemiştim. Çok güzel bir oyundu, pantomimi yapan kişi bize pantomimle su içmeyi, kuş uçurmayı ve kalbimizi temizlemeyi öğretti.

İrem: Annemle beraber oyuna geldim ve pantomimi çok sevdim. İlkten anlamadım ama sonrasında anlamaya başladım, pantomimi yapan abi bize oyunun sonunda pantomim yapmayı öğretti.

Duygu: Pantomim oyununda yaralı kuşu iyileştirdik. Çok güzel bir oyundu ben çok sevdim.

Yağmur: İlk defa seyrettim, pantomim çok güzeldi, ilk baştan korkmuştum ve anlayamamıştım ama sonrasında anlamaya başladım. Pantomim yapmak çok güzel bir şey.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.