Balıkesir Merhaba Gazetesi

ÇOCUKLAR SEVGİ DOLU

ÇOCUKLAR SEVGİ DOLU
21 Nisan 2015 - 0:04

Genel

Karesi Albay Tayyar Nuran Oğuz İlkokulu 2/B sınıfı öğrencileri Değerler Eğitimi kapsamında işledikleri “Sevgi” konusundaki Okul ve Arkadaş sevgisi hakkında duygularını ve düşüncelerini bizimle paylaştılar.

ABDULLAH ALTINTAŞ: Ben okulumu ve öğretmenimi ve matematik dersini seviyorum. Okul bana akıl ve zeka veriyor. Okulumuzun bahçesi güzel, otlar çıkmış, çiçekler açmış, okulumuzun yanında satranç bölümü var. Arkadaşlarımla parkta ve satranç bölümünde oynuyoruz.

AYSİMA KURU: Arkadaşlarımızı çok sevmeliyiz. Bana güzel sözlü ve güvenilir olması yeter. Arkadaş dediğiniz iyi kalpli güvenilir olur. Arkadaş dediğin bize bir şey olduğunda yardım eden birisidir. Arkadaşlarımıza bizde yardım etmeliyiz. Tek onlar yardım ederse arkadaş bile olamayız. Arkadaşlarımıza güvenilir davranmalıyız. İyi arkadaşlar birbirinin arkasında olmalıdır.

BARIŞ KIRKAĞAÇ: Okulumu seviyorum çünkü yeni şeyler öğreniyorum. Arkadaşlarımı da seviyorum. Arkadaşlık çok önemlidir. Okulumuzun bahçesi de çok güzel. Orada oyunlar oynuyoruz arkadaşlarımla.

DENİZ BATUR:  Ben okulumu ve arkadaşlarımı çok seviyorum. Arkadaşlıklar arasında sevgi ve saygı çok önemlidir.

EBRAR GÜNGÖR: Arkadaşlarımı çok severim. Çünkü çok güvenilirler. Ben arkadaşların güvenilir olanlarını severim. İyi arkadaşlar birbirini üzmez. Hep sever. Ben arkadaşlarını üzmeyenleri severim. Arkadaşlar güvenilir olmalı. İyi arkadaşlardan birbirinin söylediklerini tutar. İyi arkadaşlar bütün arkadaşlarını sever. Sözlerini tutar.

ECE NUR KÜFECİ:Arkadaşlık çok güzeldir. Ama çok iyi bir şekilde arkadaşlık kurabilmek için hepimizin dürüst akıllı sıcak kanlı becerili iyi huylu iyi kalpli olmalıdır. Sonsuza kadar el ele verip sürdürelim. Arkadaşlarımızı çok ama çok sevelim.

ECRİN AKKOYUN: Arkadaş dürüst olmalıdır. İyi davranmalıdır. Arkadaşlar birbirlerini korur ve destek olurlar. Ben arkadaşlarımın sırlarını tutarım ve onlara saygı duyarım. Ben bütün arkadaşlarımı çok severim.

ECRİN GÖRGÜN: Ben okulumu çok seviyorum. Öğretmenimi de seviyorum. Okulumuz bizi çalıştırıyor ve okulumu çok seviyorum. Bizim okulumuz çok güzel ben o yüzden okulumu çok seviyorum. Dışarı çıkıyoruz ve okulumuzda oyunlar oynuyoruz. Koşuyoruz jimnastik yapıyoruz.

EFE BALKIR: Ben arkadaşlığı şu yüzden seviyorum. Arkadaşımın bana saygılı davranmasını isterim. Ve bana karşı dürüst olmasını isterim. Ve ben de arkadaşlarıma saygılı davranırım. Dürüst olurum. Ve yardımcı olurum. Ve yardımlaşmayı çok severim. İşte ben bu yüzden arkadaşlığı seviyorum. Ve arkadaşlık çok güzel bir şeydir. Sırlarını saklarım.

EMİRHAN YALDIZ:  Arkadaşlık çok önemlidir. Benim en sevdiğim arkadaşım Enes. Arkadaşlarımıza iyi davranmamız gerekir. Onlara karşı anlayışlı ve nazik olmalıyız.

ENES MERCAN: Ben arkadaşlarımı çok seviyorum. Çünkü ben ilk arkadaşlarımla tanıştığımda ben arkadaşlarımla çok iyi vakit geçiriyorum. Arkadaşlarım iyi kalpli olmalı, güvenilir olmalı, ve dürüst olmalı eğer arkadaşların öyle olursa onunla arkadaşlık daha güzel olur. Aramızdaki bağ hiç bozulmaz ve ben onlarla oynamayı çok severim. Çünkü onlar benim dostum.

ENHAR YILMAZ UZ: Öğretmenimiz bize ders öğretir. İstiklal marşı, beden eğitimi, Türkçe, hayat bilgisi, matematik öğreniyoruz. Oyunlar oynuyoruz. Ödevler yapıyoruz. Okul bana bilgi öğretiyor. Problem çözüyoruz o yüzden ben  buna okul sevgisi diyorum. Yeni dersler yapıyoruz yeni konular öğreniyoruz. Okuduğumuz şiirlerden bir kaç şey öğreniyoruz. Okulumu ve öğretmenimi seviyorum.

ESMANUR TEKGİYİK: Arkadaşımı seviyorum. Çünkü bana yalan söylemiyor. Birbirimize zor durumlarımızda yardım ederiz. Yardımseverizdir. Oyunlar oynarız. Arkadaşlarımın söylediklerini başkalarına anlatmam. Oyunları kurallarına göre oynarım. Onlara saygılı davranırım.

FURKAN PAYLAN: Arkadaşlarımızın iyi bir olması gerekir. Düşünceli, kibar davranmalı, yardım sever olmalı. Ve en önemlisi zor zamanlarımızda yanımızda olmalı yardım etmelidirler.  İyi kalpli olmalıdır. Arkadaşlarımızı sevmeli onlarla iyi vakit geçirmeliyiz. Arkadaşımız yere düşünce ona yardım etmeliyiz. Arkadaşlarımıza güvenmeli nazik olmalıyız.

HİLAL KANBUR: Arkadaşlarımı çok seviyorum. Çünkü beni çok seviyorlar. Bazıları bana iyi davranmamalarına rağmen ben onları seviyorum,  gerekir çünkü arkadaşlık güzel bir şeydir. Arkadaşlarım bana güzel davranır, ben de onlara. 2/B sınıfımı çok seviyorum çünkü onlarda beni seviyorlar.

LİVANUR KOYUN: Arkadaşım ile duygularım iyi onları seviyorum. Onlar ile oyun oynuyoruz. Arkadaşlık güzel bir duygudur. Zor günde yanımızda olur. Arkadaş iyi bir arkadaş ile olur. Kötü kalpli arkadaş olunmaz. İyi kalpli bir arkadaş olmalıdır. Yardım sever bir arkadaş olmalıdır. Onlara küçük bir hediye vermeliyiz.  Arkadaşlarımı çok seviyorum.

MELİSA KOCABAŞ: Okulumu seviyorum çünkü orda bir şeyler öğreniyorum. Öğretmenlerimiz bize öğrenmemiz için ödevler veriyor bizde ödevlerimizi yaparak öğreniyoruz. Dersler yapıyor kitaplar okuyoruz böylelikler okumamız gelişiyor ve öğreniyoruz. Okul bizim bilgimizi ve sevgimizi arttırır.

ONUR AKGÖL: Ben okulumu çok seviyorum. Ve öğretmenimi çok seviyorum. Matematik, hayat bilgisi, Türkçe dersini seviyorum. Ben bu okulda okuma yazma öğrendim. Ve arkadaşlar edindim. Çarpma bölme öğrendim. Ben okulumu bu yüzden çok seviyorum.

OZAN BORA GÜNGÖR: Ben okulumu çok seviyorum. Okul bana bilgiler verir. Bana yazı yazmayı öğretir. Alfabeyi öğretir. Öğretmenim bana Atatürk’ün hayatını öğretir. Atatürk neyleri yenilik yapmış ise onu öğretir. Sonrada bana çevreyi kirletmememiz gerektiğini öğretir.

ÖMER BAYHAN: Arkadaşımın iyi huylu olması gerekir. Ve kötü laf söylememesi gerekir. İyi kalpli olması gerekir. Arkadaşını rahatsız etmemesi ve ona yardım etmesi gerekir. O zaman çok arkadaşı olur.

ÖMÜR ÇAKAL: Ben okulumu çok seviyorum. Çünkü okulun bize faydası bizi zeki yapan akıllı yapan yerdir. Ve okulda arkadaşlar ediniriz. Ve okul bizi eğlendirir, güldürür, eğitir, okul bizim sevgimizi arttırır. Okulda bilgi ediniriz.

SEÇİL SADRİYE ÇELİK: Ben okulumu çok seviyorum. Çünkü öğretmenimiz bizlere ders anlatıyor, yazı yazmamızı sağlıyor, çarpma bölme öğretiyor. Okul bize saygılı olmamızı, dürüst olmamızı öğretiyor, o yüzden okulumu seviyorum.

ZEYNEP CEREN TEKGİYİK: Ben okulumu çok seviyorum. Çünkü öğretmenim bize ders öğretir. Oyun oynatır. Okulumuz sağlıklı, güvenli bir yerdir. Okulumuz zararsız güzel bir yerdir. Okulumuz bize zeka ve güç verir. Okulumuz bahçesi güzel ve sağlıklı yerdir. Satranç bölümünde oynarız.

HAZIRLAYAN: SERMİN ESEN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.