Balıkesir Merhaba Gazetesi

Çocuklara dikkat testi

Çocuklara dikkat testi
28 Mart 2015 - 1:18

Genel

Altıeylül’den yeni bir proje daha

Altıeylül Belediyesi, “Benim Dikkatli Yavrum Dikkat Geliştirme Projesi” ile çocuklara dikkat testi uygulanıyor. Proje kapsamında 65 okul, 4 bin öğrenci ve 8 bin veliye ulaşılması hedeflendi.

Aile ve çocuklara yönelik eğitim-kültür projelerini devam ettiren Altıeylül Belediyesi,“Her Okul Bir Aile Okulu” sloganı ile “6 Eylül 6 Proje” serisi kapsamında ‘Benim Dikkatli Yavrum Dikkat Geliştirme Projesi’ni uygulamaya koydu.

Pedagog-Psikolog Zekeriya Guter desteği ile Tuğba Elma Kanarya’nın rehberliğinde çocuklara dikkat testleri uygulanarak, Altıeylül Belediyesi tarafından temin edilen kitaplar dağıtılıyor. Proje okullarda velilere yönelik eğitimler verilmesini de kapsıyor. Şu an devam eden seminerler sonunda, Altıeylül ilçesinde 65 okul 4 bin öğrenci ve 8 bin anne-babaya eğitim verilmiş olacak.

ÇOCUKLARA DOKUNUN

Pedagog-Psikolog Zekeriya Guter, çocuklarla ilk yıllarda kurulan bağın olabildiğince dokunsal olması gerektiğini ve çocuklara dokunulmadığı zaman, bu boşluktan teknolojinin yararlanarak onlara dokunduğunu söyledi.

Okullarda velilere eğitimler veren Guter:“Dikkat: bireyin belli bir şeyin üzerinde yoğunlaşabilmesidir. Birey, nesne veya konuya dikkatini veremediğinde o şey hakkında herhangi bir öğrenme gerçekleşememekte ve öğrenme güçlükleri yaşanabilmektedir” dedi.

Guter, “Benim Dikkatli Yavrum 1-2” isimli dikkat zeka kitabının, çocukların dikkatini güçlendirmek amacıyla hazırlanmış olduğunu belirtti. HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.