Balıkesir Merhaba Gazetesi

Çocuklara diş fırçası Başkan Kafaoğlu’ndan

Çocuklara diş fırçası Başkan Kafaoğlu’ndan
20 Kasım 2014 - 0:19

Genel

Asıl mesleği Diş Hekimliği olan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, ‘Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’na özel ilgi gösteriyor. Kafaoğlu, çocuklara okullarda diş fırçası ve diş macunu dağıtıyor.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, asıl mesleğinin Diş Hekimliği olmasının da verdiği duyarlılıkla ‘Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’na özel ilgi gösteriyor. “Sağlık ağızda başlar” diyen Başkan Kafaoğlu, hafta kapsamında okullarda çocuklara diş fırçası ve diş macunu dağıtımı başlattı.

Kafaoğlu beraberinde Kültür ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mesut Eray, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Diş Hekimleri Odası Başkanı Burak Saran, Belediye Meclis Üyeleri Bekir Yurttekin, Bahar Vidin, Yasemin Akkol ve Mustafa Kalınoğlu ile birlikte Edip Gürcün İlkokulu’nu ziyaret ederek, öğrencilere diş fırçası ve diş macunu hediye etti. Çocukların ağız ve diş sağlığı konularında bilinçlenmelerini desteklemek amacıyla fırça ve diş macunu dağıtımlarının bütün okullarda yapılacağını açıkladı. Diş Hekimleri Odası Başkanı Burak Saran, öğrencilerden günde en az 2 kere dişlerini fırçalamalarını istedi ve  fırçalamanın en az 2 dakika sürmesi gerektiğini söyledi. Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik de çocuklara diş sağlığı hakkında uyarılarda bulundu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.