Balıkesir Merhaba Gazetesi

ÇOÇUKLARIN DÜNYASINDA ÇİÇEKLER

ÇOÇUKLARIN DÜNYASINDA ÇİÇEKLER
25 Mart 2016 - 0:24

Genel

ÇOÇUKLARIN DÜNYASINDA ÇİÇEKLER

Sabiha Gökçen Anaokulunun minik öğrencileriyle buluştuk. Orman Haftası nedeniyle okullarına çiçekler diken tatlı öğrenciler, en sevdikleri çiçekleri anlattı.

Doğanın bizlere sunduğu en güzel hediyelerdendir çiçekler. Birbirinden renkli ve güzel. Taptaze kokularıyla mutluluk veren çiçekler, çocuklarımız tarafından çok seviliyor. Çiçekleri özenle koruyan çocuklarımız çiçeklerin koparılarak yerlere atılmasından duydukları memnuniyetsizliği anlattı. Çiçek dalında güzel diyen miniklerimiz annelerine saksıdaki çiçeklerden hediye ettiklerini, böylelikle çiçekleri koruduklarını belirttiler.

Kuzey Manyaslıoğlı : Ben doğayı çok seviyorum. Yemyeşil çimler, bembeyaz papatyalar. Hepsi çok güzel. Çiçek kokularına bayılıyorum. Biz de okul bahçemize çiçek dikiyoruz. Her birimizin birbirinden güzel çiçekleri olacak. Okulumuzun bahçesi de güzelleşecek. İnsanlar çiçek, fidan dikmeli. Ağaçları kesmemeli. Çiçekleri koparmamalı.

Ela Aslan : Çiçekler bizim dünyamızı renklendiren, doğayı güzelleştiren varlıklar. Ben çiçekleri çok ama çok seviyorum. Bizler okul bahçemize çiçekler dikeceğiz. Her birimizin çiçekleri olacak. Bu çok güzel. Ben en çok papatyayı seviyorum. Papatya her yerde yetişebilen, çok güzel kokan bir çiçek.

Ezgi Ekim : Çiçekleri çok seviyorum. Onlar doğanın bize verdiği en güzel şeyler. Okul bahçemize bende çiçekler dikeceğim. Ben çiçekleri korumaya özen gösteriyorum. Çiçekleri koparmıyorum. Onların yapraklarını seviyorum, nazikçe davranıyorum. Çiçeklere zarar veren insanlara çok kızıyorum.

Nehir Eraslan : Çiçekler bana mutluluk veriyor. Onları sevmeli ve korumalıyız. Çiçeklerin dünyasında  birbirinden çeşitli türler var. Ben menekşeyi seviyorum. Mor ve pembe olanlarını ise daha çok seviyorum. Tüm insanlar çiçeklere saygı göstermeli ve çiçeklere kötü davranmamalı.

Erdem Kara : Çiçekler çok güzel varlıklar. Birbirinden güzel kokan, birbirinden renkli çeşitleri var. Ben en çok beyaz çiçekleri seviyorum. İnsanlar çiçeklere çok kötü davranıyor. Kopararak sevdikleri kişilere veriyor. Ama koparılan çiçekler uzun süre dayanmıyor ve ölüyor. Sevdiklerimize saksıdaki çiçeklerden vermeliyiz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.