Gündem

Covid Aşısıydı: Şirket Her Yerden Geri Çekiliyor!

Aşının yan etkileri olduğunu ve tehlikelerini kabul eden dünyaca ünlü şirket aşılarını geri çekme kararı aldı.

Covid Aşısıydı: Şirket Her Yerden Geri Çekiliyor! Dünyaca ünlü ilaç şirketi AstraZeneca, mahkeme kayıtlarında koronavirüs aşısının “nadir ancak tehlikeli yan etkileri” olduğunu kabul ederek dünya çapında bütün aşılarını geri çekme kararı aldı.

 

Covid Aşısıydı: Şirket Her Yerden Geri Çekiliyor!

Asi Son Dakika Balikesir

6 MİLYONDAN FAZLA KİŞİ ÖLDÜ

6 milyondan fazla insanın hayatını kaybettiği koronavirüsle mücadele yıllar geçmesine rağmen sürerken, süreçte önemli aktörlerden biri olduğu iddia edilen ilaç şirketi Astrazeneca‘dan dikkat çeken bir hamle geldi.

Covid Aşısıydı: Şirket Her Yerden Geri Çekiliyor!
Covid Aşısıydı: Şirket Her Yerden Geri Çekiliyor!

AŞININ TEHLİKELERİNİ KABUL ETTİLER!

İngiltere’de Yüksek Mahkeme’de görülen bir davada 50’den fazla mağdur ve yakınları tarafından dava edilen Astrazeneca, mahkeme kayıtlarında koronavirüs aşısının nadir ancak tehlikeli yan etkileri olduğunu kabul ederek aşıyı dünya çapında geri çekme kararı aldı.

AVRUPADA KULLANILMAYACAK!

Koronavirüsle mücadele sürerken Oxford Üniversitesi’nce geliştirilen aşı, AstraZeneca firmasının bugün yürürlüğe giren “pazarlama iznini” gönüllü olarak geri çekmesi sonrasında artık Avrupa Birliği’nde kullanılamayacak. Aşının geri çekilmesine yönelik benzer başvurular, İngiltere dahil daha önce onay veren diğer ülkelerde de yapılacak. Aşının geri çekilmesine ilişkin başvurunun 5 Mart’ta yapıldığı ve 7 Mayıs’ta yürürlüğe girdiği belirtildi. Avustralya Tedavi Ürünleri Otoritesi, Nisan 2023’te aşının kullanımını durdurmuştu.

İlaç şirketi AstraZeneca koronavirüs aşılarını dünya çapında geri çekme kararı aldı

Haber: Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu