Balıkesir Merhaba Gazetesi

CUMHUR ATAMAYI YAPTI

CUMHUR ATAMAYI YAPTI
09 Eylül 2015 - 0:19

Genel

BANDIRMA On yedi Eylül Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Süleyman Özdemir atandı. YÖK’ün önerdiği adaylar arasından ataması yapılan ve yeni kurulan Üniversiteler arasında olan 17 Eylül Üniversitesi nde 433 kadro ihdası olduğu biliniyor. Yeni kurulan 3 Üniversite arasındaki 17 Eylül Üniversitesi ile birlikte Alanya ve İskenderundaki Üniversitelerede rektör ataması yapıldı.

CUMHUR  ATAMAYI  YAPTI
BANDIRMA On yedi Eylül Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Süleyman Özdemir atandı. YÖK’ün önerdiği adaylar arasından ataması yapılan ve yeni kurulan Üniversiteler arasında olan 17 Eylül Üniversitesi nde 433 kadro ihdası olduğu biliniyor.TBMM ‘ne sunulan kanun teklifi ile ‘3 yeni Üniversite’ arasında Balıkesir Bandırma’yı da katarak kurulmasını sağlayan Cemal Öztaylan ve Ak Parti grubu, bu konuda meclis genel kurulundan geçen komisyon sonrasında sevinçli olduklarını dile getirmişlerdi. Chp’li Namık  Havutça’dan da mecliste görüş alınmıştı. Geçen yıl mezun veren Üniversite bu yıl yeni öğrencileri ile yine aktif olarak hizmette. YÖK’ün önerdiği adaylar arasından ataması yapılan ve yeni kurulan Üniversite olan iki Üniversite arasında bulunan  17 Eylül Üniversitesi nde 433 kadro ihdası olduğu biliniyor.
YENİ KURULAN 3 ÜNİVERSİTENİN DE  ATAMASI YAPILDI
Sunulan teklife göre kurulan üniversite, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Denizcilik Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Ziraat Fakültesi; Bandırma Meslek Yüksekokulu, Gönen Meslek Yüksekokulu, Erdek Meslek Yüksekokulu, Manyas Meslek Yüksekokulu ile yeni kurulan Yabancı Diller Yüksekokulu; Gönen Jeotermal Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nden oluşacak. Teklifle, üniversiteye, 433 kadro ihdas edilmişti.Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada atamalarla ilgili “Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130 uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından; Eskişehir Sayın Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. Hasan Gönen’i, yeni kurulan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’yı, yeni kurulan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Süleyman Özdemir’i, yeni kurulan İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Türkay Dereli’yi, atamışlardır” denildi. SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.