Balıkesir Merhaba Gazetesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 Manifestosunu Bugün AK Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresinde Açıklayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 Manifestosunu Bugün AK Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresinde Açıklayacak
24 Mart 2021 - 10:21

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 Manifestosunu Bugün AK Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresinde Açıklayacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, partisinin 7. Olağan Büyük Kongresi’ne ilişkin, “Sayın Cumhurbaşkanımız liste ile ilgili hazırlıklarını tamamladı. İnşallah milletimizin önüne çok güçlü bir kadro ile çıkacağız.” dedi.

 “1 senelik maratonu finallendiriyoruz”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Ankara Spor Salonu’nda yapılacak AK Parti 7. Olağan Büyük Kongre hazırlıklarına ilişkin basın açıklaması yaptı. AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’nin çok titiz, uzun süreli bir maratonun önemli bir tanesi olduğunu ve ayrıca çok heyecanlı olduklarını belirten Kandemir, “Malum olduğu üzere delege seçimleri ile başlayan yaklaşık 1 senelik bir maratonu inşallah burada finallendiriyoruz, kongrelerimizi ama yeni bir başlangıç yapıyoruz. 2023 seçimlerinin işaret fişeğini buradan vermiş olacağız.” ifadelerini kullandı.

 “Manifesto niteliğinde bir konuşma yapacak”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, manifesto niteliğinde bir konuşma hazırlığı yaptığını ve bunu kendisinin de ifade ettiğini anımsatan Kandemir, ayrıca sözlerini şöyle sürdürdü:

“Partimizin yetkili organlarını tazeleyeceğimiz, yenileyeceğimiz ve inşallah yepyeni bir dönemin kapısını aralayacağımız 7. Olağan Kongre sürecimizin hayırlı olmasını diliyoruz. Arkadaşlarımız çok titiz bir çalışma yaptılar. Esasında Ankara’da bulutlu bir hava var fakat illerden bu coşkuya ortak olmak isteyen arkadaşlarımız, delegelerimiz gelecekler. Çok heyecanlı, coşkulu tabii bütün kurallara riayet ederek, dikkat ederek özenli bir kongre yapacağız. İnşallah bu demokrasi şöleninde hep birlikte, delegelerimizle birlikte izlemeye gelen, şahit olmaya gelen gençlerimizle, kadınlarımızla ve büyüklerimizle birlikte bugüne kadar görev yapmış milletvekillerimiz ya da parti organlarımızda görev almış tüm heyetle birlikte bir manifesto. AK Parti 2023’e, Cumhur İttifakı 2023’e mührünü nasıl vuracak? Bunun adımlarını gördüğümüz, göreceğimiz bir kongre yapacağız. Şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz.”

“Çok güçlü bir liste ile AK Parti yeniden milletimizin huzuruna çıkmış olacak”

Salondaki çalışmalardan dolayı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’a ve ekibine teşekkür eden Kandemir, “Sayın Cumhurbaşkanımız liste ile ilgili hazırlıklarını tamamladı. İnşallah milletimizin önüne çok güçlü bir kadro ile çıkacağız. Toplumun her kesimini kuşatan, her kimliğinin içerisinde var olduğu, çok güçlü isimlerin olduğu, alanında etkili, yetkili isimlerin olduğu çok güçlü bir liste ile inşallah AK Parti yeniden milletimizin huzuruna çıkmış olacak. Ayrıca şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.