Balıkesir Merhaba Gazetesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘’Vatandaşımızı Kira Öder Gibi Ev Sahibi Yapacağız’’

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘’Vatandaşımızı Kira Öder Gibi Ev Sahibi Yapacağız’’
02 Ağustos 2022 - 12:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘’Vatandaşımızı Kira Öder Gibi Ev Sahibi Yapacağız’’

 

Kabine Toplantısı’nın ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatacaklarını duyurdu. “Vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız” diyen Erdoğan, projeyle birlikte son dönemde şikayet konusu olan ev kiralarının da düşmesine yol açacağını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı 2,5 saat sürdü.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde oldu:

“Tahıl gemisi yola çıktı”

Son olarak BM Genel Sekreteri Türkiye’ye teşekkür etti. Artık bugün adım atıldı. Gemiler yola çıktı. İstanbul’da imzalanan anlaşmalar dünyanın neredeyse 3’te 1’ini karşılayan tahıl konusunun tarihi dönüm noktası olmuştur. Bu süreci takip edecek Müşterek Koordinasyon Merkezi İstanbul’da faaliyete geçti. Gemi İstanbul Boğazı’na ulaştığında bir heyet tarafından kontol edilecek. Diğer gemiler de şartlar çerçevesinde yolculuklarına devam edecek.

“Hedeflerimizden zerre taviz vermiyoruz”

Son 20 yılda terör örgütleriyle mücadelemizi sınır ötesine taşıyarak, 81 ilimizin tamamında insanımızın güven içinde yaşayacakları bir ortam hazırladık. Her alanda hedeflerimizi büyüttük. Gelecek bir ayımızı bile göremediğimiz bir yerden 2053 vizyonumuzu belirleyen bir ülke haline geldik.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.