GündemTürkiye Gündemi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama: 1 Mayıs Tartışmaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama: 1 Mayıs Tartışmaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, muhalefet ve bazı marjinal grupların 1 Mayıs’a gölge düşürmeye çalıştığını belirtti ve Taksim Meydanı’nın mitinge uygun olmadığını vurguladı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda düzenlenen 13. Çalışma Meclisi Yemeği’nde konuşan Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ederek, helal rızık peşinde koşan tüm işçilere selam gönderdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'Dan Açıklama: 1 Mayıs Tartışmaları
Çalışma Meclisi’Nde Değerlendirme

Erdoğan, Türkiye’de uzun yıllar boyunca 1 Mayıs’ın gerilim, kavga ve çatışmaların sembolü olduğunu ancak 2008’de resmi tatil ilan edilmesiyle bunun sona erdiğini ifade etti. 2010’da Taksim’in kutlamalara açılmasının kendileri tarafından gerçekleştirildiğini belirten Erdoğan, ancak son günlerde muhalefet ve bazı marjinal grupların Taksim tartışmalarıyla 1 Mayıs’ın bayram havasına gölge düşürmeye çalıştığını dile getirdi.

Erdoğan, İstanbul’da 40 ayrı yerde ve Türkiye genelinde 55 ilde 103 farklı etkinliğe izin verildiğini, ancak izin dışında yapılan yürüyüş ve mitinglerin iyi niyetli olmadığını belirtti. İşçi, işveren, memur ve esnafın refah seviyelerini artırmak için çaba gösterdiklerini ve istihdam rakamlarının tarihinin en yüksek seviyesine ulaştığını söyleyen Erdoğan, gelecekte işsizlik oranlarının daha da aşağıya ineceğine inandığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'Dan Açıklama: 1 Mayıs Tartışmaları
“Herkes Sorumluluk Duygusuyla Hareket Etmeli̇”

 

AA

Başkan Sak’tan 1 Mayıs Mesajı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu