Balıkesir Merhaba Gazetesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çiftçilere Güzel Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çiftçilere Güzel Haber
05 Haziran 2022 - 16:53

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çiftçilere Güzel Haber

 

Balıkesir’de ki çiftçilerinde dört gözle beklediği TMO’nun buğday ve arpa alım fiyatları belli oldu.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam’daki kampında çiftçilerin beklediği haberi verdi.

 

Erdoğan, Toprak Mahsuller Ofisi’nin sert ekmeklik buğdayın tonu için 7 bin 50 TL, arpa alımı için de 500 TL’si prim olmak kaydıyla toplamda 6 bin TL ödeme yapacağını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği kampın kapanış konuşmasında kameraların karşısına geçti. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı, çiftçilerin merakla beklediği haberi de verdi.

Primlerle Birlikte Buğday 7 Bin Elli, Arpa 6 Bin Lira

Erdoğan, “Sert ekmeklik buğdaya ton başına 6 bin 50 lira alım ve 1000 lira prim bedeli olmak üzere toplam 7 bin 50 lira ödeme yapacağız. Ofisimizin arpa alım fiyatı ise 5 bin 500 lira alım ve 500 lira prim bedeli olarak belirlenmiştir. Teşviklerden TMO’nun çiftçi sistemine kayıtlı vatandaşlarımız yararlanabilecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Alım rakamları diğer kamu kuruluşları için de referans olacak. Toplam hububat primine ilave mazot, gübre ve sertifikalı tohum desteği almaya devam edeceklerdir. Yeni hasat döneminin çiftçilerimize milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber: Kamil Akyürek

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.