Görüntülü HaberlerGündemSiyasetTürkiye Gündemi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Efes-2024 Tatbikatı ve Bölgesel Güvenlik Mesajları

Erdoğan, Efes-2024 tatbikatının barışı desteklemeye yönelik olduğunu belirterek, Türkiye'nin savunma sanayiindeki başarılarını ve bölgesel güvenlik konusundaki kararlılığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Efes-2024 Tatbikatı ve Bölgesel Güvenlik Mesajları

Erdoğan, Efes-2024 tatbikatının barışı desteklemeye yönelik olduğunu belirterek, Türkiye’nin savunma sanayiindeki başarılarını ve bölgesel güvenlik konusundaki kararlılığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Efes-2024 tatbikatı kapsamında önemli açıklamalarda bulundu. Tatbikatın barışı destekleme harekatına dayalı bir senaryoyla icra edildiğini belirten Erdoğan, “Hiçbir ülke hedef alınmıyor. Envantere yeni giren yerli ve milli sistemleri tatbikatta kullanma fırsatı buluyoruz. 33 farklı silah, araç ve sistemin ilk denemesini yapacağız” dedi.

Cumhurbaskani Erdogandan Efes 2024 Tatbikati Ve Bolgesel Guvenlik Mesajlari 1

Türkiye’nin çıkarlarına saygı duyan herkesle işbirliğine hazır olduklarını ifade eden Erdoğan, “Hiçbir ülkeye karşı husumet ve ön yargı beslemiyoruz. Kimsenin toprağında ve egemenlik haklarında gözümüz yok” şeklinde konuştu.

Cumhurbaskani Erdogandan Efes 2024 Tatbikati Ve Bolgesel Guvenlik Mesajlari 2

Savunma sanayisindeki başarılara da değinen Erdoğan, “Geçen yıl 185 ülkeye 230 çeşit ürün ihraç ederek 5,5 milyar dolar ihracata ulaştık, 10 milyar 240 milyon dolarlık yeni sözleşme imzaladık” diye konuştu. Erdoğan, dost ülkelerin sayısını artırmak amacıyla önemli adımlar attıklarını belirterek, “İnşallah yeni açılımlarla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Cumhurbaskani Erdogandan Efes 2024 Tatbikati Ve Bolgesel Guvenlik Mesajlari 3

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadele konusuna da değinerek, Türkiye’nin güney sınırlarının hemen ötesinde Suriye ve Irak’ın kuzeyinde terör örgütlerinin faaliyetlerini yakından takip ettiklerini vurguladı. “Türkiye, bölücü örgütün bir teröristan kurmasına asla izin vermeyecektir” dedi. DEAŞ üzerinden bölgede oynanan oyunları çok iyi bildiklerini söyleyen Erdoğan, “Biz bu hokkabazlıklara kanmayız, prim vermeyiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin toprak bütünlüğü ve milletin güvenliği söz konusu olduğunda kimseyi dinlemeyeceklerini belirten Erdoğan, “Oldubittiler karşısında ne yapılması gerekiyorsa yaptık, aynı durumla karşılaşmamız halinde harekete geçmekten çekinmeyiz” dedi.

Cumhurbaskani Erdogandan Efes 2024 Tatbikati Ve Bolgesel Guvenlik Mesajlari 4

Erdoğan, İsrail’in Refah mülteci kampına düzenlediği hava saldırısını da sert bir dille eleştirerek, “Mülteci kampına düzenlenen hava saldırısı insanlığın bittiği noktaydı. Böyle bir vahşeti haklı gösterebilecek gerekçe olamaz” diye konuştu. Gazze’de yaşananları da soykırım olarak nitelendiren Erdoğan, “36 bin insanı öldürmek, 80 binden fazla masumu yaralamak, gıda sırası bekleyen sivillerin üzerine bomba yağdırmak savaş değil, soykırımdır” dedi.

Erdoğan: “Netanyahu denen vampirin barbarlığını tüm dünya izliyor.”

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu