Dünyadan HaberlerGündemTürkiye Gündemi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Reisi İçin Başsağlığı Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin helikopter kazasında hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı. Erdoğan, mesajında Reisi ve diğer kazazedeler için Allah'tan rahmet dilediğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Reisi İçin Başsağlığı Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin helikopter kazasında hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı. Erdoğan, mesajında Reisi ve diğer kazazedeler için Allah’tan rahmet dilediğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başsağlığı mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Helikopter kazasında vefat ettiğini öğrendiğimiz İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’ye Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Merhum Reisi ile aynı helikopterde hayatını kaybeden İran Dışişleri Bakanı ve diğer kişilere de Allah’tan rahmet diliyorum. Türkiye olarak pek çok kez olduğu gibi bu zor ve müessif günlerinde de komşumuz İran’ın yanında olacağız. İran halkının ve bölgemizin huzuru için verdiği çabalara bizzat şahitlik eden bir mevkidaşı olarak, Sayın Reisi’yi saygıyla ve minnetle yad ediyorum.”

Kazanın ardından Türkiye’nin İran’a desteğini yineleyen Erdoğan, İran halkının huzuru için verdiği çabalara şahitlik ettiğini belirtti ve Reisi’yi saygıyla anarak mesajını sonlandırdı.

Dünya Liderleri İran’ın Kaybı İçin Başsağlığı Dileklerini İletti

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu