Balıkesir Merhaba Gazetesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Açıklaması
15 Ekim 2020 - 16:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

 

Birçok öğrenci üniversitelerin ne zaman açılacağını merak ediyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde “2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni”nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada üniversitelerin açılış tarihiyle ilgili cümleler kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

”EN KISA SÜREDE YÜKSEKÖĞRETİMDE DE YÜZ YÜZE EĞİTİM ÖĞRETİMİ BAŞLATMAYI HEDEFLİYORUZ”

”Uzaktan eğitim tecrübesi önemli ama örgün eğitimin yerini tutamayacağı açıktır. En kısa sürede diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz. Üniversitelerimiz tep tip eğitim yapmak yerine ihtiyaca göre farklı alanlara yönelmeye başladı. 2006 yılından sonra kurulmuş üniversiteler arasında dünyada ilk 800’ün arasına girmeyi başaranlar olduğunu görüyoruz.

 

YÖK ANADOLU PROJESİ

YÖK Anadolu Projesi, Anadolu’daki yeni gelişen üniversiteleri daha gelişmiş üniversitelerle eşleştirerek eksiklerin giderilmesini hedefliyor. Bu programı bu akademik yılın ikinci döneminden itibaren hayata geçiriyoruz. YÖK Sanal Laboratuvar Projesi ile genel kimya ve fizik laboratuvarı dersleri sanal ortamda verilebilecek.

 

”BİZ ROBOT DEĞİL İNSAN YETİŞTİRMENİN PEŞİNDE OLMALIYIZ”

Sadece maddi bilgilerle donanmış manevi değerlerden yoksun nesil milletçe en büyük felaketimiz olur. Maziden, atiye kurduğumuz köprünün zenginliklerine sahip çıkacak nesiller yetiştirmek istiyoruz. İnsan maddi birikimi ve manevi zenginliği ile bir bütündür. Biz robot değil insan daha doğrusu insan-i kamil yetiştirmenin peşinde olmalıyız. Hem aile eğitimi hem mektep eğitimi bağlamında bu konuda ciddi eksikliklerimiz olduğuna inanıyorum. Türkiye Cumhuriyeti uzun bir demokrasi mücadelesinin ardından bugün bulunduğu yere geldi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi gerçekleştirdiğimiz en büyük yönetim reformudur. Yargı, ilk derece mahkemelerinden en yüksek organlarına kadar tüm unsurlarıyla adaletin tesisine hizmet ediyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.