Balıkesir Merhaba Gazetesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törende DEİK’den Yırcalı’ya “Usta” Ödülü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törende DEİK’den Yırcalı’ya “Usta” Ödülü
08 Haziran 2022 - 16:37

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törende DEİK’den Yırcalı’ya “Usta” Ödülü

 

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun Ustalara Saygı Ödül Töreni, T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında, Ticaret Bakanı Mehmet Muş,  Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, DEİK Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ve İş Konseyi Başkanları, bunun yanı sıra çok sayıda işadamının katılımıyla DEİK Başkanı Nail Olpak’ın ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

 

Ülkemizi, DEİK nezdinde uzun yıllar temsil eden A.Rona Yırcalı’nın Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu tarafından hazırlanan tanıtım filminin izlendiği gösterimin ardından, ödülü, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve DEİK Başkanı Nail Olpak tarafından kendisine takdim edildi.

Yırcalı “Törende, ödülünü aldıktan sonra konuşma yapan A.Rona Yırcalı “Benim çalışmalarım kısa başlıklar altında hepimize bir fikir vermiştir. Bu çalışmaların hepsini beraber yaptık. Kıymetli çalışmalar olduğu kanaatindeyim Hep beraber yaptığımız bu çalışmalarda, bendeniz, uzun yıllar gerek Türkiye Odalar Birliği, gerek DEİK, gerek ICC, gerek Dünya Odalar Birliği ve Dünya Odalar Federasyonunda bir çok konularda hizmet vermeye çalıştım. Bilhassa son zamanlarda Türkiye’mizin Dış Ekonomik İlişkiler Kurulunda görev alarak, dış dünyada elimden geldiği kadar desteklemeye, temsil etmeye, gayret göstermeye çabaladım”dedi.

 

 

“Tecrübe Zaman İçinde Şeref Olmuştur”

Yırcalı, “Uzun yıllar böyle kıymetli bir kuruluş haline gelmemize ufak katkılarımdan dolayı son derece memnunum. Bu yıllar zarfında yaptığım çalışmalar kıymetli bir tecrübe olmasının daha ilerisinde bir şeref konusu olmuştur. Bu kıymetli anıya ve hatıraya beni de layık gördüğünüz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanıma ve başkanıma, bu çalışmalarda katkısı geçen herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum, teşekkürlerimi takdim ediyorum “ şeklinde konuştu. Haber: Fatma Kara

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.