GündemTürkiye Gündemi

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’nda Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'nda Türkiye'de siyaset kurumunun ilgi alanına giren konular ile yeni anayasa çalışmalarının ele alındığı bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’nda Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’nda Türkiye’de siyaset kurumunun ilgi alanına giren konular ile yeni anayasa çalışmalarının ele alındığı bildirildi. Toplantıya, kurul üyesi eski TBMM Başkanları İsmail Kahraman, Köksal Toptan, İsmet Yılmaz, Binali Yıldırım, Mehmet Ali Şahin, Cemil Çiçek, Mustafa Şentop ile Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan katıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yaptığı yazılı açıklamada, toplantıda Türkiye’nin siyasi konuları, ekonomik meseleler ve bölgesel/küresel sınamalarla ilgili istişarelerde bulunulduğunu belirtti. Altun, özellikle Türkiye’nin ihtiyacı olan sivil, demokratik, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasaya vurgu yaptı.

Toplantıda ayrıca Türkiye’nin ekonomik programının değerlendirildiğini ve popülist tutumlardan kaçınılmasının önemi vurgulandı. Altun, Türkiye’nin önündeki seçimsiz 4 yıllık zaman diliminin fırsatlar barındırdığını ve bu sürenin etkin biçimde kullanılmasının önemine dikkat çekti. “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” ile ilgili eğitimde yeni dönemi başlatacak adımların da ele alındığı toplantıda, asrın felaketinden etkilenen illerde yapılan imar ve inşa faaliyetleri ile atılan adımların da görüşüldüğü ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, dış politika ve diğer alanlarda verimli adımlar atılarak Türkiye’nin Yüzyıl hedeflerine ulaşacağını ve ekonomi programının müspet sonuçlarının görülmeye başlanacağını vurguladığı kaydedildi.

 

 

AA

Yurt Genelinde Yağış Bekleniyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu