Balıkesir Merhaba Gazetesi

CUMHURİYET ANADOLU LİSESİNDEN ‘ÇANAKKALE’

CUMHURİYET ANADOLU LİSESİNDEN ‘ÇANAKKALE’
24 Mart 2016 - 0:25

Genel

CUMHURİYET ANADOLU LİSESİNDEN ‘ÇANAKKALE’

 ‘Cumhuriyet Çanakkale için Söylüyor’ projesini tamamlayarak okullarını ve Balıkesir’i ülke çapında tanıtan Cumhuriyet Anadolu Lisesi idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri, Çanakkale ruhunu notalarla yaşattı.

‘Cumhuriyet Çanakkale için Söylüyor’ projesini B.MERHABA’ya  anlatan Okul Müdürü Sedat Yıldırım, projeyi yöneten öğretmenlerden öğrencilere herkesin emeği olduğunu ve okul olarak yeni çalışmalar yapabileceklerini belirtti.

‘Bu projede Hepimiz Vardık’

Balıkesir’in köklü liselerinden Cumhuriyet Anadolu Lisesi Çanakkale Zaferinin 101. Yıldönümünde hayata geçirdikleri ‘Cumhuriyet Çanakkale için Söylüyor’ projesiyle farkındalık yaratıyorlar. Ülke çapında yankı uyandıran projede büyük bir emek harcandığını söyleyen Okul Müdürü Sedat Yıldırım, ‘ Biz bu projeyi geçen sene yapmayı düşünmüştük ama kısa bir zamanda bu denli başarılı bir çalışma çıkamayacağı için projemizi bu sene 18 Mart Çanakkale Şehitlerimizi Anma Gününde yaptık. Bu anlamlı güne biz de bir çalışma armağan etmek istedik. Okulumuz müzik öğretmenlerinden Caner Kiraz ve bilgisayar öğretmenimiz Ali Doğan öncülüğünde gerçekleşen çalışmalarda ben de öğretmen arkadaşlarımız da öğrencilerimizde bulunduk’ sözleriyle proje sürecini anlattı.

‘İlgi Çok Güzel’

Yurtdışından bile tebrik mesajları aldıklarını söyleyen Okul Müdürü Sedat Yıldırım, ‘Yurtiçinden ve yurtdışından tebrik mesajları alıyoruz. Projemiz çok beğenilmiş. Geçenlerde orta yaşın üzerinde bir beyefendi aradı ve ağlayarak tebrik etti. Çok duygulanmış. Bu gibi dilek ve tebrik mesajları bizi de çok mutlu ediyor. Bu konuda öğretmenlerimizin bu projeyi sahiplenerek aylarca emek harcaması sonucu böyle bir proje ortaya koyduk.’ Diyerek emeği geçen öğretmenlere de teşekkür etti.

‘Yeni Projeler Olacak’

Bu çalışma sırasında Arya Müzik ve Yerce Fotoğrafçılık ile çalıştıklarını söyleyen Okul Müdürü Sedat Yıldırım,’ Arya Müzik ve Yerce ile çalıştığımız için bu denli profesyonel bir çalışma ortaya çıktı. Ama bundan sonraki projelerimizi ise tamamen kendimiz yaparak amatör de olsa okulumuzun bir ürünü olmasını istiyoruz. Yerce, projenin kendilerine ait olduğunu söylemiş. Ama öyle bir şey yok. Bu tamamen bizim projemiz. Bundan sonra da Cumhuriyet Bayramı, Zafer Bayramı gibi özel bir günde böyle bir çalışmayı kendi imkanlarımızla yapmayı düşünüyoruz’ ifadelerine yer verdi.

‘Aktiviteler Başarıyı Getiriyor’

Projeyi geliştiren Müjgan Külahlı, Ali Doğan ve Caner Kiraz başta olmak üzere tüm öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür eden Okul Müdürü Sedat Yıldırım öğrencilerin okul başarısını yaptıkları faaliyetlerin desteklediğini söyledi. Yıldırım, ‘Projede enstrüman çalan, şarkı söyleyen öğrencilerimizin kendi yetenekleri. Müzikle uğraşan, spor alanında başarılar gösteren pek çok öğrencimiz var. Okulumuz Oryantiring, futbol, basketbol, yüzme alanlarında dereceler aldı. Birincilikler kazandı. TÜBİTAK’a projeler gönderdik. Gelecek ay bilim fuarını okulumuzda düzenliyoruz. Matematik projelerimiz var’ diyerek öğrencilerin sosyal faaliyetlerinin başarıyı getirdiğini ifade etti.

‘Dezavantajımız Mahallemiz’

Okul Müdürü Sedat Yıldırım, ‘ Bizim okulumuz tüm donanımlara sahip. Dersliklerimiz, spor salonumuz, materyallerimiz ve pek çok alanda oldukça donanımlı bir okuluz. İl genelinde altıncı sıradan öğrenci alıyoruz. Başarılarımız da çok fazla ama bunu duyurmakta yetersiz kalıyoruz. O da okulumuzun Gündoğan mahallesinde olmasından kaynaklanıyor. Bu okulu var olan şekliyle başka bir muhite yerleştirseler inanılmaz başarılar elde ederiz. Mahallemiz bizi kısıtlayan en önemli etken.’ Dedi. Ali Osman Ata

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.