Balıkesir Merhaba Gazetesi

CUMHURİYET BAYRAMI

CUMHURİYET BAYRAMI
30 Ekim 2014 - 0:09

Genel

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Stadyum önünde düzenlenen programla coşkuyla kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra resmi tören yapıldı. Törene aileleriyle katılan minikler ellerinde Türk Bayraklarıyla törene coşku kattı. Öğrencilerin şiirler okumasıyla askeri bandonun geçişi büyük ilgiyle izlendi.

 

HALUK: Cumhuriyet Bayramımızı kutlamak için buraya geldik. Çok heyecanlı ve mutluyum. Her yer kırmızı beyaz bayraklarla donatılmış. Çok güzel.

EZEL: Balonlar ve bayraklar çok güzel. Bende bir tane balon aldım. Bir tarafında Atatürk bir tarafında Türk Bayrağı var. Herkes çok coşkulu.

SUDE: Atatürk ve silah arkadaşlarına minnettarız. Bizlere özgürce yaşayabileceğimiz bir Cumhuriyet hediye ettikleri için. Bizlerde bu emanete sahip çıkmalıyız.

AHMET ENES: Cumhuriyet Bayramımızı kutlamak için ailemle beraber geldim. Çok mutlu ve heyecanlıyım. Asker abilerimizi görünce çok mutlu oldum. Ve hepsiyle gurur duydum. Bende onlar gibi asker olmak istiyorum.

TUĞRA: Askerler hep birlikte yürüdüler. Hiç sıralarını bozmadan. Çok güzeldi. Şiirlerle herkes alkış yaptı. Cumhuriyet Bayramı coşkusunu herkes yaşadı.

ENES KAYRA: Çok güzel ve heyecanlı. Ben en çok bandocu abi ve ablalarımı beğendim. Çok güzel ve coşkulu çalıyorlar.

IRMAK: Ben ailemle beraber bayramı izlemek için geldim. Her bayramda gelmeye çalışıyorum. Bizim en önemli bayramlarımızdan birisi.

ARDA: Ben askerleri görmek için geldim. Onları çok merak ediyordum. Gördüm ve sohbet ettim. Çok mutluyum.

BERAT: Herkesin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

YAĞIZ: Asker ağabeylerimiz geçerken koskocaman bir Türk Bayrağı taşıdılar. Ben en çok onu beğendim. Birde herkesin elinde bayrak olması çok güzeldi.

BETÜL: Biz okulumuzda da bayramı şiirler okuyarak resimler yaparak kutladık. Çok mutluyum, bayrama katıldığım için. Herkesin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

ELİF: Ben babamla beraber geldim. Çok mutluyum.  Okulumuzda da bayramı kutladık. Şiirler okuduk, marşlar söyledik. Cumhuriyet bizim en önemli emanetimiz Atatürk’ten. Bizlerde emanetimize sahip çıkmalıyız. Herkesin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.