Balıkesir Merhaba Gazetesi

CUMHURİYET ÇANAKKALE İÇİN SÖYLEDİ

CUMHURİYET ÇANAKKALE İÇİN SÖYLEDİ
23 Mart 2016 - 0:10

Genel

CUMHURİYET ÇANAKKALE İÇİN SÖYLEDİ

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Çanakkale Zaferinin 101. Yıldönümü nedeniyle ‘Cumhuriyet Çanakkale için Söylüyor’ projesini hayata geçirdiler. Okullarını ve Balıkesir’in eşsiz güzelliklerini tanıtan bu gençler, müziğin ruhunu kültürle buluşturdular.

‘Cumhuriyet Çanakkale için Söylüyor’ projesini hayata geçirerek Çanakkale türküsünü seslendiren Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri, okullarını ve Balıkesir’i tanıtmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler. Tarihimizi müzikle buluşturan genç yetenekler, çalışmalarının devam edeceğini dile getirdi.

Elif Buse Aysayar : Okulumuzda öğretmenlerimiz ile birlikte böyle bir çalışma yaptık. Okul müdürümüz, öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızla beraber Cumhuriyet Anadolu Lisesi olarak Çanakkale için söyledik. Bu proje oldukça başarılı oldu. Biz de söylerken mutlu olduk. Böyle duygulu ve hüzünlü bir günde bu projeyi hayata geçirmek bizleri onurlandırdı.

Buse Eser : Cumhuriyet Anadolu Lisesi olarak söylediğimiz Çanakkale türküsü çok anlamlı ve hepimizde yer bırakan bir eser. Çanakkale Deniz Zaferinin 101. Yılında bu projeyi gerçekleştirdiğimiz için mutluyum. Çok emek verdik ama çok güzel oldu. Kültürümüzün eşsiz ögelerini ve tarihimizi yaşatmak için yaptığımız bir çalışmaydı. Tarihimizi müzikle buluşturduk.

Sena Orhan : Cumhuriyet Anadolu Lisesi olarak Çanakkale türküsünü söyledik. Balıkesir’in tarihi mekanlarında söyleyerek ilimizi Türkiye genelinde tanıtma imkanı bulduk. Okul müdürümüz, öğretmenlerimizle birlikte bu türküyü söyleyerek farkındalık yarattık. Çanakkale ruhunu yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Şehitlerimize minnet borçluyuz.

Eyüp Ensar Cilbe : Cumhuriyet Anadolu Lisesi olarak bu çalışmayı gerçekleştirdik. Okul müdürümüz, öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızla beraber Çanakkale türküsünü söyledik. Balıkesir Salih Tozan Gösteri Merkezi, Alaca Mescid, Atatürk Anıtı, Atatürk Stadyumu, Paşa Konağı gibi tarihi mekanlar önünde seslendirdiğimiz türkü ile ilgili olumlu dönüşler aldık. Güzel bir çalışma ortaya çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Cem Akbulut : Cumhuriyet Anadolu Lisesi olarak çok faaliyet yapan ve sportif başarılara imza atan bir okuluz. Okul müdürümüz ve öğretmenlerimiz öncülüğünde ‘Cumhuriyet Çanakkale için Söylüyor’ projemizin çalışmalarına başladık. Provalar yaptık, çalışmalar yaptık ve ortaya bu eser çıktı. Biz Çanakkale şehitlerimizi hiç unutmadık, unutmayacağız. Onları söylediğimiz bu türküyle anımsatmak istedik. Umarım başarmışızdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.