Balıkesir Merhaba Gazetesi

Cumhuriyet mutlaka korunacak

Cumhuriyet mutlaka korunacak
26 Aralık 2014 - 0:08

Genel

ADD Başkanı Necati Bilgetürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün düşüncelerini ve Cumhuriyetin kazanımlarını korumakta kararlı olduklarını söyledi.

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Başkanlığı derneklerine gelir elde etmek amacıyla bir kermes düzenledi. Dernek binasında düzenlenen kermeste bir açıklama yapan ADD Başkanı Necati Bilgetürk, Atatürk’ün düşüncelerini, kurduğu Cumhuriyeti ve kazanımlarını, Türk Devrimi’ni korumakta kararlı olduklarını söyledi.

Atatürk’ün düşüncelerinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş kazanımlarının yok edilmek istendiği, geriye dönüş özleminin olduğu bir dönem yaşandığını belirten ADD Şube Başkanı Bilgetürk, buna izin vermeyeceklerini söyledi. Bilgetürk, “Bizler İkinci Kurtuluş Savaşımızı vermek için Samsun’a çoktan çıktık. Toprak altında kefensiz yatan binlerce şehitlere, Muammer Aksoy’lara, Bahriye Üçok’lara, Ahmet Taner Kışlalı’lara, Uğur Mumcu’lara ve nice şehitlere ve bu cennet vatana borcumuz var.Onların sayesinde bugünlerde varız. Artık taşın altına elimizi sokma zamanı gelmedi mi? Osmanlıca dayatanlara karşı, gericiliği dayatanlara karşı, Tevhidi Tedrisatı yerle bir edenlere karşı, yurdumuzu soyanlara karşı Mustafa Kemal olma günüdür” diye konuştu. ADD binasında düzenlenen kermese yaklaşık 250 kişi katıldı. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.