GündemTürkiye Gündemi

D100 Karayolunda Çalışma Trafik Felç

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından başlatılan asfalt yenileme çalışması nedeniyle Haliç Köprüsü'nün Kadıköy istikameti trafiğe kapatıldı

D100 Karayolunda Çalışma Trafik Felç

D 100 Karayolu Haliç Köprüsü Yapılan Çalışma Nedeni Ile Yoğun
Haliç Köprüsünde Trafik Yoğunluğu

Haliç Köprüsü’ndeki Çalışma Trafiği Yoğunlaştırdı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından başlatılan asfalt yenileme çalışması nedeniyle Haliç Köprüsü’nün Kadıköy istikameti trafiğe kapatıldı

İBB Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından önceki gece başlatılan D-100 kara yolunun Haliç Köprüsü kesimindeki metrobüs yolundaki asfalt yenileme çalışmaları, trafiği olumsuz yönde etkiliyor. Köprünün metrobüs yoluyla bitişik orta köprüsündeki iki şerit trafiğe kapatılırken, trafik yan yoldaki iki şeritten sağlanmaya çalışılıyor. Sürücüler, yan yol ve alternatif güzergahlara yönlendiriliyor.

Haliç Köprüsü'Nde Asfalt Çalışması Trafiği Yoğunlaştırdı
Haliç Köprüsü’Nde Asfalt Çalışması Trafiği Yoğunlaştırdı

Trafik Yoğunluğu ve Alternatif Güzergahlar

D-100 kara yolunun Kadıköy istikametinde trafik yoğunluğu Zeytinburnu ile Cevizlibağ’dan itibaren başlıyor. Cevizlibağ, Edirnekapı ve Haliç Köprüsü arasındaki yolda araçlar güçlükle ilerlerken, trafik akışı Haliç Köprüsü’nü geçtikten sonra kısmen rahatlıyor. Çalışma nedeniyle köprüden Balat’a inen yollar ile Edirnekapı’dan köprüye bağlanan yan yollarda yoğunluk oluşuyor.

Trafik Yoğunluğu Ve Alternatif Güzergahlar
Çalışma Nedeniyle Köprüden Balat’A Inen Yollar Ile Edirnekapı’Dan Köprüye Bağlanan Yan Yollarda Yoğunluk Oluşuyor

Vatandaşlar Gece Çalışmalarını Talep Ediyor

Sosyal medyada tepkilerini dile getiren bazı vatandaşlar, normal günlerde de trafik yoğunluğunun yaşandığı Haliç Köprüsü’ndeki çalışmaların gece saatlerinde yapılmasını talep etti.

Vatandaşlar Gece Çalışmalarını Talep Ediyor
İnsanlar Sosyal Medyadan Tepki Gösteriyor

Çalışmalar 8 Temmuz’a Kadar Devam Edecek

İBB tarafından metrobüs yolunda yapılacak asfalt yenileme çalışması kapsamında, Haliç’teki orta köprünün Kadıköy istikametinin 3 Temmuz saat 23.00’ten itibaren trafiğe kapatılacağı duyurulmuştu. Eskiyen ve sürüş konforunu olumsuz etkileyen asfaltın değiştirilmesi amacıyla başlatılan çalışmanın 8 Temmuz saat 05.00’e kadar tamamlanması planlanıyor. Bu süre zarfında D-100 kara yolunun Haliç orta köprüsünün Kadıköy istikameti trafiğe kapalı olacak ve trafik yan yoldan sağlanacak.

 

Ekosistemin Sessiz Kahramanı ‘Saga ephippigera’

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu