Balıkesir Merhaba Gazetesi

DAHA GENÇ OLMAK

DAHA GENÇ OLMAK
Dr. İbrahim Tutak( ibrahimtutak@gazetemerhaba.com )
05 Haziran 2017 - 18:59

Geleneksel Çin Tıbbı‘nı  esas alır ve içteki sağlıklı bedenin enerjisinin (Qi) yüzde dışa yansımasını amaçlar.Kozmetik Akupunktur, sağlıklı etkilere sahip bir anti-aging tedavisidir. Kozmetik Akupunktur, estetik görünüm amacıyla gelenhastaya “sağlıklı bir bedene sahip” olmak getirisinide sağlar. Her  tedavide, vücutta daha iyi bir enerji dengesi sağlanarak kozmetik etkinin ortaya çıkması kolaylaşır. Anti-aging tedavisi kişinin yaşlılık belirtilerini yavaşlatmak ve sağlıklarını daha iyi korumaktır. Bu nedenle de 35 yaşından itibaren kozmetik akupunktur yaptırarak cildi yaşlanmadan korumak en sağlıklı uygulama olacaktır.

Akupunktur ince yüz çizgilerini tama yakın düzeltirken derin olanlarıda azaltıp yumuşatarak cildin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar. Kaz ayakları, Gülme çizgileri olarak da bilinir. Önceleri gülümsememizle kendini belli eden bu çizgiler, yıllar içinde yerlerini sever ve belirginleşirler. Her bir çizgiye uygulanan “küçük” iğnelerle bu kırışıklıkları terbiye etmek mümkündür.Kaş çatma çizgisi, Gözlerimiz arasındaki bu kırışıklıklar, yıllar içinde artan stresle daha da derinleşir.Nazolabial oluk,Burun kenarından ağzın köşesine kadar uzanan hattır. İnce, küçük iğnelerle bu oluk daha yumuşak ve genç bir görünüme kavuşturulur.Alın çizgileri, Kaşlara paralel yerleşen bu çizgiler de “botox” uygulanmaya çalışılan kırışıklıklardandır. Bu çizgiler boyunca ince, küçük iğneler uygulanarak son derece güzel sonuçlar alınmaktadır.Sigara çizgileri, Dudak üstünde, özellikle sigara içilmesiyle barizleşen; nikotin, karbon monoksit ve hidrojen siyanid’den kaynaklanan kırışıklıklardır. Mimik kaslarıyla ilişkili olarak da (sigara olmadan) bulunabilirler.Sarkık gözkapakları,30 yaş üstünde gözkapağı elastikiyetin azalması, yerçekimi, uyku problemleri ve dinlenememek bu çizgileri artırmaktadır. Gerek akupunkturun ”Çi” enerjisini dengelemesiyle gerekse göz çevresindeki uygulamalarla çok daha “dinç” ve “sağlıklı” bir görünüm elde edilebilir.Gözaltı krizleri,Uyku çizgileri olarak da bilinir. Gözlerin hemen altında ve yorgunluk anlarında belirginleşen kırışıklıklardır. Akupunktur ile göz çevresi kasları güçlendiğinde ve elastikiyeti artırıldığında doku kendisini çok iyi toparlar ve daha genç bir görünüm de elde edilir.Yüz dışında tüm vücutta da akupunktur ile olumlu gelişmeler olur. Ateş basmaları ve gece terlemeleri kaybolur. • Gözlerde bir canlı bakış ortaya çıkar. Bu, Çin tıbbına göre kalbe ait ruhsal düşüncenin dengelenmiş enerjisini göstergesidir. Orta dereceli depresyon geriler.  Ilımlı anksiyete çözülür.  Çoğu Kozmetik Akupunktur hastası sindirimlerinin iyileştiğini ifade eder ki bu durum kesinlikle cilde olumlu etkiler sağlar. Hastalar kendilerini daha enerjik hissederler.  Başağrıları geçer.

Kozmetik akupunktur uygulamalarında genel olarak bir yan etkiyle karşılaşılmamakla birlikte, yapılan akupunktur uygulaması sırasında bazı noktalarda bir miktar morarma meydana gelebilir. Nadiren, bazı durumlarda 1-2 mm çapında bir morluk yüzde 1-2 gün süreyle kalabilir.

Sağlıklı bir cildi muhafaza edebilmek için hastaların alkol ve sigarayı bırakmaları gerekmektedir.Uzun süre güneşte kalan ciltlerdede tedavi biraz daha uzun sürmektedir.

balikesirakupunktur.gen.tr

balikesirfiziktedavi.com.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.