Balıkesir Merhaba Gazetesi

Dartta Türkiye’ye ilk madalyayı getirdi

Dartta Türkiye’ye ilk madalyayı getirdi
30 Ekim 2014 - 0:00

Genel

Milli sporcu Çelebi, Avusturya’da yapılan Avrupa Gençler Dart Şampiyonası’nda bronz madalya kazanarak, steel dartta Türkiye’ye ilk madalyayı getirme başarısı gösterdi.

Darta 11 yaşında milli takım antrenörü ağabeyinin teşvikiyle başlayan milli sporcu Mustafa Hanefi Çelebi, temmuz ayında Avusturya’da yapılan Avrupa Steel Dart Şampiyonası’nda bronz madalya kazanarak, Türkiye’ye bu alanda ilk madalyayı getirdi. Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenen Türkiye Dart Şampiyonası’na katılan 18 yaşındaki Çelebi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 11 yaşında ağabeyi ve milli takım antrenörü olan Nafiz Çelebi’nin ısrarıyla darta başladığını söyledi.

İlk katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda 13 yaşında 3’üncü olduğunu belirten Çelebi, ilerleyen yıllarda da pek çok derece elde ettiğini anlattı. Son olarak temmuz ayında Avusturya’da düzenlenen Avrupa Steel Dart Şampiyonası’nda yarıştığını ifade eden Çelebi, “Şampiyonada gençlerde çelik uçlu dartta üçüncülük elde ettim. Derecem, bu alanda Türkiye’nin kazandığı ilk madalya oldu” dedi. (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.