Balıkesir Merhaba Gazetesi

DEDİKODU KÖŞESİ MARTIN 1.HAFTA DEDİKODULARI

DEDİKODU KÖŞESİ MARTIN 1.HAFTA DEDİKODULARI
Onur Ayan
Onur Ayan( [email protected] )
59
08 Mart 2019 - 8:02

Sosyal medya dedikodularına devam ediyoruz…

 

DEDİ: First leydimiz sayın Emine Erdoğan bir konuşmasında “Toprakla uğraşan herkese yerli tohum kullanılmasını öneriyorum” demiş.

 

KODU: İyi de 08.11.2006 tarihli resmi gazetede yayınlanan 5553 sayılı kanun ile yerli tohum yasaklanıp kullanana da hapis cezası verilmesine karar verilmemişmiydi. Bu dedikodular aklımı çok karıştırıyor.

 

 

DEDİ: Sayın Damadımız pardon bakanımız bir konuşmasında katılımcılara sormuş “Tarlada domates 2 TL iken nasıl olurda markette 8 TL olur?” Hatta etrafına kızarak derhal araştırılması talimatı vermiş,kızgın pozlar falan kameraya bakarak…

 

KODU: Sayın bakana bir soru da biz soralım “Rafineride benzin 2,5 TL iken istasyonda 6,5 TL nasıl oluyor. Başka sorum yok teşekkür eder saygılar sunar, arz ederim.

 

 

DEDİ : Vatansever sanatçı, bir döneme damga vuran güzel insan Cüneyt Tarkın geçtiğimiz günlerde yoğun bakıma kaldırılmış.

 

KODU : Neredeyse çocukluk yıllarımın yarısı onun filmleri, diğer yarısı da Kemal Sunal filmleri ile geçti diyebilirim. İki sanatçının da filmlerini defalarca izlemişimdir. Hala da en büyük zevkim bu filmleri izlemek. Umarım bu sadece bir dedikodu olarak kalır ve bir elin parmaklarını geçmeyecek derecede az kalan sanatçılarımızdan biri ile daha vedalaşmayız. Seni seviyorum Cüneyt Arkın dularım seninle…

 

 

DEDİ : MHP lideri sayın Devlet Bahçeli bir konuşmasında yüksek tondan konuşuyor ve AKP iktidarına diyor ki “Tarih bu yaptığınızı asla unutmayacak! Ahirete gitse bile bu millet size beddua edecek! Ne mutlu Türküm diye yazdırmazsam Namuzsuzum. Çocuklara andı tekrar öğretmezsem Namuzsuzum. AKP’de yüce divandan hesap sormazsam Namuzsuzum.

 

KODU : 6 Şubatta mecliste İyi partinin andımız tekrar okutulsun önergesine AKP ve HDP red, MHP kararsız kalarak cevap verdi. Aslında bu sayın Devlet Bahçeli’nin hesap sorma tekniklerinden biri. Bu bir başlangıç “Red” de verebilirdi ama kararsız kalarak rakibini farklı bir yöntem ile egale etme peşinde. Bu ittifak olayları falan hep bu oyunun bir parçası. Hem ayrıca herkesin hesap sorma şekli farklıdır. Her yiğit bir başka yer yoğurdu.Yürü yiğidim bu hızla 2050 de tüm hesaplaşmalarını bitirirsin. Allah uzun ömür versin ki hesabını sorabil. Sonra nasıl bilirdiniz dediklerinde kimse arkandan Namuzsuz demesin…

 

 

DEDİ : İlyas Salman diyor ki ” Keşke içki içenlere olan öfkeniz, bu yoksul milletin parası ile saltanat süren haramilere, çocuklara tecavüz eden sapıklara da olsaydı!”

 

KODU : Tecavüzcülere, kadınlarımıza şiddet uygulayanlara, bebek katillerine, gençlerimize kıyanlara, hırsızlara, hayvanlara eziyet edenlere, adaletsiz davranan bu düzene ancak bu içki denen meret merhem oluyor demek ki. Genç bir meslektaşı ve ustam olarak gördüğüm İlyas Salmanın bu sözüne yüz bin kere katılıyorum. İçki içenlere hiç sordunuz mu neden içiyorlar diye. Kolay mı içmeden bu ahlaksızlıklara kayıtsız kalmak…

 

 

 

Bana her konuda fikir ve önerilerinizi yazabileceğinizi sakın unutmayın dostlar sevgi ile kalın.

İletişim için; [email protected]

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.