Balıkesir Merhaba Gazetesi

Defterler artık dijital olacak

Defterler artık dijital olacak
27 Aralık 2014 - 0:01

Genel

Maliye Bakanlığı, vergi mükelleflerinin faaliyetlerini, muhasebe kayıtlarını dijital veri tabanı sayesinde uzaktan inceleyecek.

Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler (SMMMO) Odası Maliye Bakanlığı’nın vergi mükelleflerine uygulayacağı Dönem Sonu Hesaplarının İncelenmesinde Yeni Analiz Yaklaşımı ile ilgili bir seminer düzenledi. Oda konferans salonunda düzenlenen seminer, Yeminli Mali Müşavir Emekli Gelirler Kontrolörü Mehmet Altındağ tarafından verildi. Altındağ, yeni sistemde: E-beyanname verileri, Kesin mizan verileri, Bilanço gelir verileri, Sicil bilgileri, Ba-Bs bildirimleri, Gümrük beyan ve bildirimleri, Diğer bildirimler, Mal varlığı bildirimleri, Denetim sonuçları, Ödeme ve tahsilat bilgileri, İlişkili bilgi bildirim ve beyanları, Diğer kurul ve kurum bilgileri’nin dijital ortamda analiz edileceğini belirtti.

Balıkesir SMMMO Başkanı Metin Yalçın, seminer açılış konuşmasında Maliye Bakanlığı’nın yeni uygulamaları ile mükelleflerin yıl sonu bilançolarını, mali tablolarının dijital hale getirileceğini, üyelerinin buna uyumu için bir seminer düzenlediklerini bildirdi. Seminer, internet üzerinden canlı yayınla Ege Bölgesindeki 15 il’de ki muhasebeci ve mali müşavirlerin izlemesine de açıldı. HABER: CEMİL YURTMAN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.