Balıkesir Merhaba Gazetesi

Değerler Eğitimi fark yaratmaya devam ediyor.

Değerler Eğitimi fark yaratmaya devam ediyor.
03 Nisan 2015 - 0:07

Genel

Öğrencilerin örf ve adetlerimize uygun kavramlarla yetiştirilerek sevgi, saygı, hoşgörü, özür dileme, iyilik, yardımlaşma ve daha pek çok konuda işledikleri konularla günümüzde unutulmaya yüz tutan bu kavram ve davranışları gün yüzüne çıkararak hatırlanmasına yaşatılmasına yaşamdan örnekler sunuyorlar .İşlenen konular arasında Namık Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri düşüncelerini, yaptıkları çalışmalardan bir bölümünü Çocukça Sayfası ile paylaştılar.

Namık Kemal İlkokulu 4.sınıf öğrencileri Değerler Eğitimi “Saygı” konusunda “Ecdada Saygı” konusunu işledi. Ziyaretlerle hem geçmiş dönem yad edildi hem de geçmiş dönemde unutulmayan, şehitlerimiz, gazilerimizin anıları canlandı. Anlattırıldı ve çocuklarla sohbetler edildi.Öğrencilerin Okulda konu kapsamındaki ziyaretçileri Gazilerimiz oldu.

Belinay VERBERİ: Gazi dedeleri görünce Atatürk’ü gördüm sandım ve çok duygulandım.Hele bir tanesi Atatürk’e çok benziyordu..

Miraç İNAN: Kıbrıs’ın bir ada olduğunu,buradaki soydaşlarımızı Rum ve yunanlı askerlerin öldürdüklerini ,onları kurtarmak ve korumak için savaş yaptıklarını, buraya uçaklarla ve gemilerle gittiklerini öğrendim. Gazi dedelerden bir tanesi paraşütle atladığını söyleyince çok korktum..

İbrahim BOZANALP: ”Savaşta öleceğinizi hiç düşündünüz mü” diye sorduğumda “Savaş zaten ölüm demek değil mi” dediler.

Yasemin ATEŞÖZ : Şimdi olsa savaşa katılır mısınız, dedim.”Vatanım için hiç düşünmeden yine savaşırım “dediler.

Yasemin LEVENT: Gazilerin Kıbrıs gazisi olduğunu ve 1974 yıkında savaşa gittiklerini öğrendim.

Bedirhan KAPLAN : Balıkesir’de 1500 ‘e yakın gazi olduğunu duyunca çok heyecanlandım.

Erdem Anıl BİGİÇ: Ateşkes nasıl oldu diye sorduğumda ,”Biz askeriz. Büyüklerimiz yani Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Komutanlar buna karar verirler” dediler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.