Notice: Trying to get property 'display_name' of non-object in /home/merhaba/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/generators/schema/article.php on line 52

Balıkesir Merhaba Gazetesi

    DEĞERLER

    DEĞERLER
21 Mart 2015 - 0:07

Genel

Bir ülkede veya bir bölgede, veyahutta bir beldede komşusu açken tok yatanlar çoğalmışsa o çevrede bereketsizlik, edepsizlik, sevgisizlik kol geziyor demektir.

Bir memlekette gençler ve sağlıklılar, yaşlılara ve sağlığı bozuk olanlara yer gösterip, sırasını vermiyorsa, o memlekette okul ve aile eğitimi sınıfta kalmış demektir.

Bir memlekette, yumrukların durması, küfürlü konuşmaların susması, iftira ve karalamaların kalkması istenmiyorsa, o memlekette, yükselen değerler, adiliktir, alçaklıktır ve ahlaksızlıktır.

Bir memlekette, yuları ile sahibine bağlı kalan kuklalara ve kuyruksallayanlara paha biçilemeyip değer veriliyorsa, o memlekette yalaka ve yardakçılar iş bilip, iş bitiriyor demektir. Bütün işlerin ve işlenenlerin bereketi kalmamış, insanların birbirine olan güven duyguları tahrip edilmiş demektir.

Bir memlekette siyasi partilere ve sivil toplum kuruluşlarına ehli olmayan yeteneksiz ve beceriksiz kişiler talip olup, onlar hükmediyorsa, o memleket çağ dışı kalmış ve kaderine razı olan talihsiz kişilerle dolmuş demektir.

Bir memlekette ağzı bozuk politikacılar, Ankara’da yediklerini memleketin her köşesinde kusuyor da, insanlar susuyorsa, o memlekette maymunlar sürüsü ile papağanlar çok, öten bülbüller, kanaryalar yok demektir.

Bir memleketin dağlarından, ovalarından, vadilerinden, derelerinden gürül gürül billur gibi sular akıp dururken, o memlekette insanlar klorlu su içiyorsa, o memlekette hastalıklar, sakatlıklar, sızlamalar, mızlamalar, TUZLAMALAR var demektir.

Bir memlekette, sütün litresi elli kuruştan satılırken, suyun litresi yüz kuruşa satılıyorsa, o memlekette emeğe, ekmeğe, su içmeğe saygı yok,  paradorlara, kompradorlara, baronlara, masonlara, itibar çok demektir.

Bir memlekette ALLAH korkusu kalkarak, haram paranın peşine takılıp koşanlar çoğalmışsa, o memlekette, cehennem zebanileri ve deccallar aleni geziyor, kefene de cep dikiliyor demektir.

Bir memlekette değişik yöntemlerle hırsızlık yapanlar çoğalmış ise, helal lokma peşinde olanları aralarında barındırmazlar. Çeteleşip, iş birliği yaparak dürüst kişilere saldırırlar ve helale koşanlar o diyardan kaçacak demektir.

Bir memlekette, küfürbaz efeler, soyguncu çeteler, sahtekâr TÜRETMELER çoğalıp insanların yaşamına müdahale ediyorsa, o memlekette huzur kalmamış, muzur çoğalmış demektir.

Bir memlekette, kahve önlerine sıralanan meşin gocuklu, yumurta topuklu, kaldırım korkuluğu erkekler, gelip geçen kadınlara dil uzatıp, dedi kodu yapıyorsa, o memleketteki erkekler kadınlaşmış, kadınlar adamlaşmış demektir.

Bir memlekette, kadınlara saldırının terbiyesizlik, vicdansızlık ve insafsızlık olduğu söylenemiyorsa, insanlık iflas etmiş, demektir.

Bir memlekette, gençler, uyuşturucu, savuşturucu, sızıştırıcı, kızıştırıcı, sıkıştırıcı peşine takılmışsa, o memleketin geleceğine kara bulutlar çöküyor demektir.

Bir memlekette, onur ve haysiyetin bir fiske kadar değeri yoksa, buna karşılık onurlu ve umurlu kişilere hiç değer verilmiyorsa, sevgisizlik, seviyesizlik ve terbiyesizlik yükseliyor demektir.

Bir memlekette haram kazanca meyledenler çoğalmışsa, helal süt emip, helal yiyeceğe koşanların yolunda tuzaklar kuruluyor demektir.

AH’lananların, VAH’lananların, EYVAH’lananların ve AĞLAYANLARIN çok olduğu bir memlekette, KAHKAHA atanlarda çoğalmışsa, vicdansızlık, imansızlık geçerli bir meslek olup, FELAKETLERİN gelmesi yaklaşmış demektir.

Haysiyetini para ve makam için satanlar, siyasi kinden dolayı iftira yapanlar, MAHŞER gününde de paraları ceplerinde, makamları önlerinde, çaldıkları ellerinde, kirleri yüzlerinde, iftiraları DİLLERİNDE, gözleri cehennemde olsun. Niye? Ve kime? Diye soracak olursanız;

Niye mi? Orası namuslu insanların YÜREĞİNDE dursun.

Kime olduğunu da herkes kendisi bulsun Hoşça kalın..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.