Balıkesir Merhaba Gazetesi

Değerlerle dolu Umut Okulu

Değerlerle dolu Umut Okulu
26 Şubat 2015 - 0:02

Genel

İvrindi’de yer alan Değirmenbaşı İlkokulu’nda yok yok. Değirmenbaşı İlkokulu ve İstanbul Teknik Üniversitesi Gönüllülük Kulübü işbirliği ile düzenlenen “Umut Okulu” projesi etkinliklerle düzenlendi. etkinlikler kapsamında çocuklar çeşitli faaliyetler gerçekleştirdi.

Üniversite öğrencileri çeşitli kostümler giyerek okulu ziyaret ettiler. öğrencilerle tanışmak için okul bahçesinde çeşitli oyunlar oynandı. Öğrenciler tasarım, bilim ve dans olmak üzere üç gruba ayrıldı. Öğrenciler atölyelerde boyamalar, baskı, Değirmenbaşı Mahallesinin maket tasarımını yaptılar ve bilimsel ve dans etkinliklerine katıldılar. Engelliye öğrenciye tekerlekli sandalye hediye edildi. Okulun koridorlarına, duvarlarına İstanbul Teknik Üniversitesi Gönüllülük Kulübü üyeleri ve öğrencilerle birlikte şirinler figürü çizilerek süslendi. Öğrencilere içi dolu okul çantası, mont ve bot hediyesi verildi. Tiyatro, sihirbazlık gösterisi ve eğitici slaytlar sunuldu. Okula kitaplık kurulurken bir tane de diz üstü bilgisayar hediye edildi. Anasınıfı öğrencilerine de çeşitli oyuncaklar hediye edildi.

Değirmenbaşı İlkokulu ve İstanbul Teknik Üniversitesi Gönüllülük Kulübü işbirliği ile düzenlenen “Umut Okulu” projesi etkinlikleri köylülerin de katılımı ile şenlik havasında geçti.

HAZIRLAYAN: SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.