Balıkesir Merhaba Gazetesi

DEMİRASLAN ATEŞ PÜSKÜRDÜ AMA NEYE?

DEMİRASLAN ATEŞ PÜSKÜRDÜ AMA NEYE?
150
09 Ekim 2018 - 8:26

AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan “açıklama yapmak zorunda kaldım” dedi ve sahte hesap olarak iddia ettiği bazı sosyal medya hesaplarının “ara açmak için” kullanıldığını öne sürdü.

AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan hakkında sosyal medya üzerinde web ve benzeri sitelerde haber yorum içerikli programlar yapılıyor. Yapılan programlarda Demiraslan’a; “ yalansa yalan dersin doğruysa doğru sorular cevap bekliyor”denilerek cevap istenirken, Demirslan dün bir yazılı açıklama ile dikkat çekti. Açıklamada sahte sosyal medya hesaspları üzerinden algı yapıldığını ifade ederek kendisine iftira atıldığını belirten ifadeler kullandı. Hangi hesap ne demiş belirtmedi. Belirtmemesi kamuoyunda hangi hesap ? yada hangi algı nerede yapılıyor?sorularınıda beraberinde getirirken merak uyandırdı, dikkatleri üzerine çekti.

Şu hesaplar diyerek adını vermediği hesaplar Balıkesir kamuoyununda merak ettiği hesaplar oldu. Demiraslan’ın hangi hesap hangi algıyı yapıyor onu da belirtmesi isteniyor. Şahsım teşkilat terbiyesi aldı diyen Demiraslan yaptığı yazılı açıklamanın devamında” iftiralar, kötü niyetle masa başında uydurulan sözler “dedi ancak; bu hesap ve hangi sözler belirtmedi.Bu sözleri ve hesabı bilmeyen vatandaşlarda merak etti.İşte Demiraslan’ın açıklaması; “ Son dönemde, özellikle sahte sosyal medya hesapları üzerinden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu ile aramızda sorun olduğu algısı yaratılmaya çalışılması bu açıklamanın yapılmasını zorunlu kılmıştır.

Gerek Büyükşehir Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu, gerekse de şahsım teşkilat terbiyesi almış, davamıza, ülkemize ve memleketimize hizmeti düstur edinmiş kişileriz. Tamamen yalandan ibaret olan bu mesnetsiz iftiralar, kötü niyetle, birlik ve bütünlük içinde kenetlenen camiamızı bölmeye yönelik olarak masa başında uydurularak yapılmıştır. Birtakım menfaatler karşılığı partimize zarar verecek kadar gözleri kararan bu tür zihniyetlere karşı mücadelemizde en büyük güvencemiz, teşkilat üyelerimizin sağduyusu ve partilerine sahip çıkma arzuları olacaktır. Gerçeği yansıtmayan bu iddiaları esefle kınıyor, Balıkesirli hemşerilerimizin ve teşkilatımızın bu tür iftiraları ve dedikoduları ciddiye almayıp, itibar etmemesini önemle rica ediyorum. İftiralarla ilgili gerekli yasal girişim başlatılmış olup, bundan sonra ki süreçte de, yalan ve iftiraya dayalı bu sistem son bulana kadar mücadelemiz kararlılıkla sürecektir. “

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.