Balıkesir Merhaba Gazetesi

DEMİRDEN ÖNLEM İŞE YARAMADI YIKILDI

DEMİRDEN ÖNLEM İŞE YARAMADI YIKILDI
03 Mart 2015 - 0:04

Genel

Devlet Demir Yolları’na ait olan istinat duvarı yıkılacak demiştik ve nihayetinde yıkıldı. 23 Ocak’ta yaptığımız haberde duvarın sağlam olmayışı ve alınan önlemin yeterli olmadığı konusunu haberimizde belirtmiştik.
KAZA GELİYORUM DİYOR!
Gümüşçeşme Mahallesi  Devlet Demir Yolları  tren tamir atölyesi yanında bulunan Süpürgeciler  Çarşısı olarak  bilinen ve roman vatandaşların çalıştığı  dükkanların olduğu bu bölgede bulunan duvarın yıkılması an meselesiydi ve beklenen oldu. Yıkılması sırasında vatandaşların kaldırımı kullanmaması şans olarak değerlendirildi.
ÖNLEM İŞE YARAMADI, DUVAR YIKILDI
Gümüşçeşme mahallesinde bulunan ve Süpürgeciler çarşısı olarak kullanıldıktan sonra boşaltılıp yıkılan dükkanların duvarı da büyük tehlike yaratıyordu.
Devlet Demir Yolları’na ait tren tamir deposu bahçesine bitişik olan ve yıkılmaya yüz tutmuş bu duvara Demir yolları kendince önlem alarak duvarın yıkılmasını önlemek istemişti. Büyükşehir Merhaba Gazetesi olarak 23 Ocak tarihinde ‘Böyle önlem bizde olur’ başlığıyla gelecek tehlikeyi duyurmuş ve önlem alınmasını istemiştik. O tarihten bu yana hiç bir önlem alınmadı ve duvarın yarısından çoğu yıkıldı. Duvarın yıkıldığı sırada, oradan geçen kimsenin olmayışı ve bir felaketin yaşanmayışı sevindirici olurken,  günde yüzlerce kişinin geçtiği bu yerde istenmeyen kazaların yaşanmaması için yıkılan duvarın arda kalan bölümünün de yıkılarak  temizlenmesi gerektiğini söylemek isteriz. AHMET İMREN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.