Balıkesir Merhaba Gazetesi

Demokrasi dersi verdik

Demokrasi dersi verdik
02 Nisan 2015 - 1:01

Genel

Ön seçimden birinci sıra milletvekili adayı olarak çıkan Mehmet Tüm, “ön seçim yapan sadece partimiz oldu, ön seçime katılan tek lider de bizim liderimiz oldu. Partimize yakıştı. Demokrasi dersi verdik” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir milletvekili birinci sıra adayı Mehmet Tüm, ön seçime katılan 34 aday adayı arasından kendisini birinci sıraya yerleştiren üyelere teşekkür turuna çıktı. Parti lokalinde üyelerle bir araya gelen Tüm, ön seçim yapan tek siyasi partinin CHP olduğunu, ön seçime katılan tek siyasi parti liderinin de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu hatırlatarak, “Çok güzel bir ön seçim oldu. Partimize yakıştı. Demokrasi dersi verdik.” dedi.

Bundan sonra yapılması gerekenin ise daha çok birlik ve beraberlik içinde olmak olduğunu belirten tüm, “Asıl amaç CHP’yi iktidar yapmak, bunu başarmak için ise sadece adayların çalışması yetmeyecek. Herkes işin ucundan tutmalı. Hedefe kilitlenelim ve yeter ki inanalım” dedi.

KIRSALA VE YOKSULLARA DAHA ÇOK ULAŞMALIYIZ

CHP’nin, yeteri kadar oy alamadığı kırsal kesime ve yoksul halk kesimine kendisini daha çok anlatması gerektiğine vurgu yapan Tüm, “Bize oy vermeyen kırsal kesimi ve yoksulları ikna etmeliyiz. Henüz seçim bildirgemiz açıklanmadı, ama Genel Başkanımızın yaptığı ‘emeklilere yılda iki ikramiye’ vaadi iktidarı şimdiden köşeye sıkıştırdı” dedi. CHP Balıkesir 1. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Tüm, “Türkiye’yi saman ithal eder duruma düşüren politikalara son verip, ulusal çıkarlarımıza uygun politikalar izleyeceğiz. Türkiye’yi Ortadoğu’nun gerici faşist ülkesi olmaktan kurtaracağız” diyerek CHP’nin hedeflerini vurguladı. Tüm, partililerle buluşmasında büyük ilgi gördü. Üyeler, Tüm’ü kutladılar.

cemil yurtman

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İsmail Cankul Teşekkür Etti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ABD’de Salgın Alarmı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Pirus Zaferi Nedir?
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Aşkın Bilimsel Belirtileri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kediler neden hırlar

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.