Balıkesir Merhaba Gazetesi

Denizleri daha İyi kullanacağız

Denizleri daha İyi kullanacağız
23 Aralık 2014 - 0:01

Genel

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, körfez bölgesinde denizde yolcu taşımacılığını hayata geçireceklerini açıkladı.

Körfez bölgesinde deniz ulaşımından daha çok yararlanılarak turizmin gelişmesine katkı sağlanacağı belirtildi. Ayvalık’a bir ziyarette bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur,  Körfezde Altınoluk’tan Ayvalık’a kadar Balıkesir’in sahillerinde feribotla ulaşım sağlanacağını, bunun iç ve dış turizmi de büyük ölçüde canlandıracağını söyledi.

Başkan Uğur, Ayvalık-Cunda(Alibey) Adası arasında 240 metrelik köprü yapılacağını açıkladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un Ayvalık inceleme gezisine il merkezi ve Ayvalık’taki yerel yöneticiler ile Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi’nden teknik bir heyet eşlik etti Başkan Uğur, Ayvalık’ı Cunda’ya bağlayan karayolunun yerine köprü yapılacağını, 240 metre uzunluğundaki köprünün inşasının çok yakında başlayacağını bildirdi. Uğur, Balıkesir’in yaklaşık 300 km uzunluğundaki sahil bandında yer alan dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajı’nın yeniden düzenleneceğini, plaj için özel bir proje uygulayacaklarını kaydetti.

 AYVALIK – SARIMSAKLI ARASINA BÖLÜNMÜŞ YOL

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Ayvalık ilçe merkezinden Sarımsaklı’ya olan karayolunun Küçükköy yol çatısındaki gölet bölgesinin bölünmüş yol yapılmasının planlanacağını da belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Acem Otel’de Sarımsaklı’da faaliyet gösteren 100’e yakın turistik otel işletmecisiyle bir araya geldi. Otel işletmecileri adına konuşan Uğur Berk, “Sarımsaklı’da, bu bölgemizde turizm hizmetinde kalitenin artması için var gücümüzle çalışıyoruz. Ancak, aşamadığımız sorunlar, engeller var. Körfez Havaalanı beklenen yurt dışı turist getirisini henüz sağlamış değil. Tematik turizm günümüzde artık çok yeterli bulunmuyor. Yapılması gereken; Cunda’da gastronomi turizmi hayata geçirilebilir. Bizler bir turizm hizmet paketi  sunabilmeliyiz. Kısacası bizim bir iradeye, başkana ihtiyacımız var; O da sizsiniz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur’a ihtiyacımız var” diye konuştu.  Başkan Uğur, Ayvalık ziyaretinde vatandaşlarla da sohbet ederek görüşlerini, şikayetlerini dinledi.  HABER MERKEZİ

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.