Balıkesir Merhaba Gazetesi

DERYA SAHİL EROĞLU’NDAN SANATSEVERLERE

DERYA SAHİL EROĞLU’NDAN SANATSEVERLERE
01 Aralık 2014 - 0:04

Genel

Balıkesir Türk Müziği Korosu yeni sezon üçüncü konserini geçtiğimiz haftasonu Salih Tozan Toplantı ve Gösteri Merkezinde sundu.

İki bölüm halinde sunulan koronun ilk bölümünde koro şarkıları, ikinci bölümde ise Derya Sahil Eroğlu’nun yorumundan unutulmaz eserler dinlendi. Uzun süre ayakta alkışlanan Sahil Eroğlu’na Vali Mustafa Yaman’da teşekkür ederek koronun çalışmalarını ve Eroğlu’nun yorumunu beğendiğini ifade etti.

Şefliğini ve Sanat Yönetmenliğini Sıtkı Sahil’in yaptığı konserin ilk bölümünde koro ilk olarak Hicaz bir eser sundu. Bestesi Mısırlı Udi İbrahim Bey güftesi Leyla Saz’a ait olan ‘Seni Sevda çiçeğim, tac-ı serim, Bilmezsin ne kadar çok severim ve son olarak Sazlar Çalınır Çamlıca’nın bahçelerinde eseriyle ilk bölümü sonlandırdı. Heyecanla beklenen ikinci yarıda sesiyle salonu dolduran vatandaşlara konser keyfini yaşatan Derya Sahil Eroğlu performansıyla göz doldurdu. Konsere katılan Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Vali Yardımcısı Nusret Şahin ve Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Opr. Dr. Hasan Hocaoğlu, Dr. Hüseyin Balkancı ve sanatseverler katıldı. Konser sonunda konuşma yapan Balıkesir Valisi Mustafa Yaman ‘Sanatsal etkinliklerin ile katacağı değerden bahsederek koroya ve özellikle Derya Sahil Eroğlu’na güzel yorum sesinden dolayı keyifli bir akşam yaşattığı için teşekkür ederiz’ dedi.

HABER:KAMİL AKYÜREK

Derya Sahil Eroğlu

1983 Yılında Balıkesir’de doğdu. Müzik eğitimine Balıkesir Türk Musikisi korosu’nda babası Sıtkı Sahil ile başladı.2005 yılında İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi bölümünden mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsüne lisansüstü eğitimini tamamladı. Çeşitli okullarda müzik öğretmenliği ve koordinatörlük görevleri üstlendi. Balıkesir Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Ana Bilim Dalında Ses Eğitimi ve Türk Musikisi dersleri verdi.2005 yılından itibaren Ahmet Özhan, Göksel Baktagir, Serap Mutlu Akbulut gibi üstatlara konserler vermiş olan Derya Sahil Eroğlu evli ve bir çocuk annesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.