Dünyadan HaberlerEkonomi

Deutsche Bank: ‘Sadece Bir Başlangıç’

Deutsche Bank'tan Türk Lirası Tahvillerine Öneri: 'Sadece Bir Başlangıç'

Deutsche Bank: ‘Sadece Bir Başlangıç’

Almanya’nın önde gelen bankalarından Deutsche Bank, Türk lirası cinsinden tahvillere yatırım yapılması gerektiğini önerdiğini duyurdu. Bankanın Frankfurt merkezli yayımladığı araştırma notunda, kısa vadeli tahvillerin güçlü bir ralli gösterdiği ve bu durumun “sadece bir başlangıç” olduğu vurgulandı. Türk lirası cinsinden tahvillerin hala çok cazip giriş seviyeleri sunduğunu belirten banka, özellikle mart ayındaki faiz artışlarından bu yana Türk lirasının küresel para birimleri arasında en iyi performansı gösterdiğini kaydetti.

Deutsche Bank: 'Sadece Bir Başlangıç'
Yabancı Yatırımcılar Türk Varlıklarına Yöneldi

Deutsche Bank Ortadoğu ve Doğu Avrupa Araştırma Müdürü Christian Wietoska, Ekonomist Yiğit Onay ve Araştırmacı Ankit Jain tarafından kaleme alınan araştırma notunda, Türkiye’de enflasyonun mayıs ayında yüzde 75,5’e ulaşmasının ardından güçlü bir dezenflasyon süreci beklediklerini ifade ettiler. Ağustos sonunda yıllık enflasyonun yüzde 50’ye, yıl sonunda ise yüzde 40’a gerilemesinin beklendiği belirtilen notta, iç talepteki zayıflamanın, sıkı kredi koşullarının ve daha istikrarlı bir para biriminin enflasyonun düşmesine katkı sağlayacağı öngörüldü.

Deutsche Bank: 'Sadece Bir Başlangıç'
Ekonomi Gündemi

Araştırma notunda ayrıca, Türk devlet tahvillerine yönelik yatırım yapılmasının uygun olduğu ve yaz döneminde iç varlık arzının düşük seyretmesiyle tahvil getirilerinin daha cazip hale gelebileceği vurgulandı. Son olarak, İsviçreli varlık yönetim şirketi Pictet Asset Management’in de Türk tahvillerine ve liraya olan yatırım desteğini artırdığı bilgisi paylaşıldı.

 

 

 

AA

10 Yaş ve Üzeri Araçlara Talep Arttı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu