Balıkesir Merhaba Gazetesi

DEVA Karesi Teşkilatı’ndan Küçüksan’a Ziyaret

DEVA Karesi Teşkilatı’ndan Küçüksan’a Ziyaret
13 Ocak 2021 - 11:16

DEVA Karesi Teşkilatı’ndan Küçüksan’a Ziyaret

 

DEVA Partisi Karesi İlçe Teşkilatı Küçüksan İşletme Kooperatifi’ni ziyaret edip Kooperatif Başkanı Ahmet Sakbaş ‘tan sanayi esnafının pandemi dönemindeki sıkıntıları ve talepleri ile ilgili bilgiler aldılar.

SANAYİ ESNAFININ DURUMU DEĞERLENDİRİLDİ

DEVA Partisi Karesi İlçe Teşkilatı Küçüksan İşletme Kooperatifi’ni ziyaret edip Kooperatif Başkanı Ahmet Sakbaş ‘tan sanayi esnafının pandemi dönemindeki sıkıntıları ve talepleri ile ilgili bilgiler aldılar. DEVA Partisi Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan önderliğinde yapılan ziyarette esnafların pandemi sürecindeki durumu değerlendirildi. Yapılan ziyaretle ilgili olarak konuşan Onur Ayan, “Maalesef Milli Eğitim Politikalarında ki sıkıntılar yüzünden artık ara eleman yetiştiremeyen ve bu yüzden eğitilmiş insan gücü bulmakta zorluk yaşayan sanayi esnafımız bir an önce Meslek Liselerinin bu açığı kapatmalarını bekliyor. Tabi bunun için önce doğru düzgün bir şekilde yapılandırılması gereken Milli eğitim Politikalarımız var. Milli Eğitim politikaları her alanda sınıfta kalmaya devam ediyor. Bu başarısızlık hayatımızın her alanında karşımıza çıkıyor. Ara açılıyor. Her şeyin başı eğitim. Sorunları biliyor takip ediyoruz. Ama çözümlerini de biliyoruz.” diye konuştu.

“KANTİNCİLER MART’TAN BU YANA 1 TL BİLE KAZANAMADI”

 

DEVA Karesi İlçe Teşkilatı’nın bir diğer ziyareti Bakkallar ve Bayiiler Esnaf Odası’na oldu. Ziyaret sonrası parti Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan tarafından yapılan açıklamada kantinci esnafının Mart 2020’den bu yana 1 TL bile kazancı olmadığı ve büyük ekonomik sıkıntı içinde oldukları söylendi. Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan; “Bakkallar odamızı ziyaret edip Başkanımız Hasan Yançıl’dan esnafımızın sıkıntıları ile ilgili bilgi aldık. Kantin işletmeciliği yapan esnafımızın cebine 2020 Mart ayından beri para girmiyor. Esnafımız zor durumda. Bu duruma bir an önce çözüm bekliyorlar.” dedi. Oda Başkanı Hasan Yançıl ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Ayan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.