Balıkesir Merhaba Gazetesi

Deveciler’den Sosyal Belediyecilik Vurgusu

Deveciler’den Sosyal Belediyecilik Vurgusu
23 Mart 2022 - 13:47

Deveciler’den Sosyal Belediyecilik Vurgusu

 

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’ Sosyal Belediyecilik anlayışıyla kadınların haklarını korumak adına öncü hizmetlere imza attıklarını belirterek, kadının toplumsal anlamdaki öneminin farkında olduklarını söyledi.

 

 

KADININ TOPLUMSAL ÖNEMİ

 

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in eşi ile katıldığı 8 Mart Kadınlar günü buluşmasına katıldı. Kahvaltıya ayrıca muhtar eşleri ve kadın muhtarlarda katıldı. Kahvaltıda kadınlara hitap eden Başkan Deveciler, Sosyal Belediyecilik anlayışıyla kadınların haklarını korumak adına öncü hizmetlere imza attıklarını belirterek, kadının toplumsal anlamdaki öneminin farkında olduklarını söyledi.

 

AİLE EKONOMİSİNE KATKI

 

Başkan Deveciler, ilçeye yapılacak projelerle Burhaniye’nin daha da gelişeceğini sözlerine eklerken, projelerin birçoğunda kadınların hayatlarındaki sıkıntıları çözme aşamasında çalıştıklarını söyledi.  Kadının özellikle çocuk bakımındaki sorumluluğunu alan Çocuk Bakım Merkezlerini hayata geçirdiklerini belirten Deveciler, öncelikle asgari ücret ve tek maaşlı ailelerin çocuklarına devletin aldığı ücretlerden daha düşük ücretlerle bakan Çocuk Bakım evinin açıldığını ve bununla birlikte kadının topluma katılarak aile ekonomisine katkı sağlamasını için gayret sarf ettiklerini söyledi.

 

 

HAKLARINI ARAYABİLECEK BİR HİZMET

 

Burhaniye Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nin de 8 Mart’ta kapılarını Burhaniyeli kadınlara açtığını vurgulayan Başkan Deveciler, ilçemizde yaşayan kadınlar sosyoekonomik ve psikolojik anlamda yaşadıkları sıkıntıları, danışma merkezimizdeki uzman psikolog ve sosyolog eşliğinde ücretsiz olarak çözüme kavuşturmak için hizmet verdiklerini söyledi. Deveciler ayrıca, hukuki anlamda da kadınların haklarını arayabilecekleri bir hizmeti sunduklarını ifade etti.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.