Balıkesir Merhaba Gazetesi

DEVLET HAYAT KURTARIYOR

DEVLET HAYAT KURTARIYOR
08 Kasım 2014 - 0:19

Genel

Piyasa değeri 2,5 Milyon TL olan 46 kilogram eroin ele geçirildi.
Satışa hazır hale getirilmiş uyuşturucu paketleri Emniyet tarafından bulundu. Yapılan takip sonucu başarılı ve büyük bir operasyona imza atıldı.
Balıkesir ve çevre ilçelerinde gençliği zehirleyen ve uyuşturucuya özendiren kaçakçılık yapan şahıslara yönelik gerçekleştirilen çalışmalarda Emniyet, Uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor. İlimizde yapılan başarılı çalışma sonucu 46 kilo 572,74 gram uyuşturucu ele geçirildi.

Balıkesir Valisi Mustafa Yaman Yeni Emniyet binasında Emniyet Müdürü Feridun Bozla birlikte verdiği bilgiler ışığında kentte ilk kez bu kadar fazla miktarda uyuşturucu ele geçirildiğini belirtti. Vali Yaman ‘ Bildiğiniz gibi Devletimiz, İçişleri Bakanlığımız, Emniyetimiz eroin ve madde bağımlılığı konusu ile ilgili ciddi bir çalışma içinde. Halkımızın huzuru ve emniyeti için bu çalışmalar aralıksız olarak devam edecek. Bu Vesileyle İL Emniyet müdürümüzü, çalışmada görev alan arkadaşlarımızı kutluyorum’ dedi.

EMNİYETTEYİZ
Balıkesir Valisi Mustafa Yaman Yeni Emniyet binasında Emniyet Müdürü Feridun Bozla birlikte verdiği bilgiler ışığında kentte ilk kez bu kadar fazla miktarda uyuşturucu ele geçirildiğini belirtti. Vali Yaman ‘ Bildiğiniz gibi Devletimiz, İçişleri Bakanlığımız, Emniyetimiz eroin ve madde bağımlılığı konusu ile ilgili ciddi bir çalışma içinde. Halkımızın huzuru ve emniyeti için bu çalışmalar aralıksız olarak devam edecek. Bu Vesileyle İl Emniyet müdürümüzü, çalışmada görev alan arkadaşlarımızı kutluyorum’ dedi. Müdür Boz ise yapılan çalışma kapsamında tek araçta öncü ve artçı olacak şekilde güvenliğin sağlanarak çalışma yapıldığını açıkladı.
Balıkesir ve çevre ilçelerinde gençliği zehirleyen ve uyuşturucuya özendiren kaçakçılık yapan şahıslara yönelik gerçekleştirilen çalışmalarda Emniyet, Uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor. İlimizde yapılan başarılı çalışma sonucu 46 kilo 572,74 gram uyuşturucu ele geçirildi
Devletin eli bu kez gençliği karartanların üzerindeydi. Uyuşturucu ve uyraıcı madde nakleden araçlarda yapılan aramalar sonucunda Susurluk ilçesi ve il güzergâhlarında takip yapıldı. Takipte yakalanan şüphelilerin araçlarında yapılan aramalarda 46 kilo uyuşturucu madde ve uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 8000 Euro,3bin 300 TL para ele geçirildi.
Uşak,İzmir Emniyet Müdürleri ve il koordinesinde yapılan istihbarat neticesinde 06 FE 3303,06 AY 9498 ve ANN96 plaka sayılı araçlarda Van ilinden Diyarbakır Şanlıurfa Adana Antalya Denizli illerini takriben İstanbul iline yüklü miktarda uyuşturucu veya uyarıcı madde nakledileceği bilgisi Emniyeti harekete geçirdi.06 FE 3303 plakalı araç ve Van ilinden İstanbul’a uyuşturucu veya uyarıcı madde naklettiği tespit edilen G.T ve irtibatlı olduğu tespit edilen 2 şüpheli yakalandı. G.T,İ.B,İ.Ç isimli 3şüpheli ise adli makamlara sevk edilerek göz altına alındı. Balıkesir Emniyetinde dün basına yapılan açıklamada il ve ilçelerde gençliği zehirleyen ve uyuşturucuya özendiren kaçakçılık yapan şahıslara yönelik çalışmaların hız kesmeyeceği ve devam eden çalışmaların olduğu bilgisi verildi. HABER:KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.